Автор Тема: Бандажи!! Помош од искусни..  (Прочитано 22493 пати)

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #30 на: 27 Јуни 2012, 01:35:26 am »
Прво побарај по отпади и по тие што растураат Пежо и Цитроен дали ке најдеш бандажи со 3 дупки.
 
Ако не најдеш најдобро би било со адаптери од 3x98 (тоа е растојанието сегашно мислам)  на 4 или 5 штрафови зависи каков бандаж ке одбериш.
Тоа ти е поефтина варијанта, а истовремено адаптерите ти се и дистанцери ;)

Варијантата да го преправиш да биде со 4 штрафа можеби е лесна, но колку е и исплатлива ?
Провери кои се потребни делови и колку коштаат (дискови, добоши итн...), покрај тие што ке ги замениш и стандардните-сегашните бандажи нема да ти бркаат работа... Тука убава зделка би можел да направиш, ако најдеш отпад или некој со делови да ти ги прифати старите делови со 3 дупки заедно со бандажите и да ти даде со 4 дупки со некоја си доплата.

imam praeno muabet za distanceri eden drugar se bavi so tuning takvi stvari i mi kaza moze so toa ali so znam kolku e toa dobro za kolata poso sepak fabricki e praena so 3 a prebushuvanja i drugi opcii neznam dali bi bilo ispravno da pravam da ne steti na ostanatite delovi na kolata nezz   sea za sea pisav na nekolku luge so prodavaat saxo so 3 shtrafa ubavi bandazi ali dali ke sakaat da gi prodaat samo bandazite .. toa e mukata..

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #31 на: 27 Јуни 2012, 01:36:24 am »
i da zaboraiv ako znae nekoj na smart koe e rastojanieto na strafovite poso i smartot ima 3 dupki  pa ako pasuva da baram i od smart bandazi :)

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #32 на: 27 Јуни 2012, 03:49:51 am »
Ми текна и тоа дека од Смарт гледав бандажи по огласи, но проверив растојанието кај смарт е 3х112.

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #33 на: 27 Јуни 2012, 13:17:00 pm »
Ми текна и тоа дека од Смарт гледав бандажи по огласи, но проверив растојанието кај смарт е 3х112.
aha sepak nema da fati oki rakunce fala :D

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #34 на: 29 Јуни 2012, 08:12:29 am »
Еј екипа

Сакам бандажите за зимските гуми да ги офарбам црни мат. Кој може тоа да го направи и колку можам да очекувам да трае бојата?

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #35 на: 29 Јуни 2012, 08:18:31 am »
Филип, јас ги имам фарбано бандашите на стилото, во „Скендеровски“, беше соленко со цена, (околу 200е), но покрај убавата боја има и некој добар као еластичен лак кој не пука, во два-три слоја, и можам да кажам дека 6 години добро издржаа. Сеуште се лични, со мали оштетувања од камчиња.
Така да, ако е квалитетно изведен зафатот, може да очекуваш трајност.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #36 на: 29 Јуни 2012, 09:16:42 am »
Се што ќе кажам за мат црнава е: „Немој“. А ти како сакаш. Чисто да имам реплика за која ќе се повикам.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #37 на: 29 Јуни 2012, 09:33:22 am »
Се што ќе кажам за мат црнава е: „Немој“. А ти како сакаш. Чисто да имам реплика за која ќе се повикам.

Не дека не ти верувам, но она „немој“ не ми значи ништо без барем некое штуро објаснување. Те молам.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #38 на: 29 Јуни 2012, 10:28:02 am »
Ќе личи како челичен бандаж. Ќе изгледа како челичен бандаж. Ќе биде како челичен бандаж. Ќе мислат сите дека е челичен бандаж. Ти ќе мислиш дека е челичен бандаж. :)

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3155
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #39 на: 29 Јуни 2012, 13:30:38 pm »
bravo be deni me iznasmea a stvarno e taka  hehehee

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #40 на: 29 Јуни 2012, 13:33:04 pm »
Ќе личи како челичен бандаж. Ќе изгледа како челичен бандаж. Ќе биде како челичен бандаж. Ќе мислат сите дека е челичен бандаж. Ти ќе мислиш дека е челичен бандаж. :)

Со шесте крака и наа оолкав диск отпозади? шознам

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #41 на: 30 Јуни 2012, 18:19:51 pm »
kako se meri razmak od shtrav do shtrav  ili ako nekoj znae na saxo so 3 strafa kolkav e neka pise :) fala

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #42 на: 30 Јуни 2012, 19:19:42 pm »
3х98, пишав и погоре :)

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #43 на: 30 Јуни 2012, 21:43:19 pm »
3х98, пишав и погоре :)
aa fala ne sum procital  sry :D

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4194
Одг: Бандажи!! Помош од искусни..
« Одговори #44 на: 30 Јуни 2012, 21:59:14 pm »
Za kakov bandaz stanuva zbor, Filipv?
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson