Автор Тема: шалтабла проблем  (Прочитано 3888 пати)

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
шалтабла проблем
« на: 22 Февруари 2012, 10:19:20 am »
пак јас со некој проблем : изминатат километража ,колку поминувам кога уље да сменам и дрн мрн,кај мене се на две екранчиња не се на бројки што се вртат едното кај обртометарот е саатот и незнам усе сто има на него. тие одеднас ги снема од пред некое време и само се прикажуваат до пола или не целосни бројки, се дешава скрос да се изгубат само светло има на дисплејот. во еден месец мозеби ако подолго време го имам извадено акумулаторот знаат да се појават целосно се додека не ја запалам или малку ке ја повозам и ке ги снема. сто мозе да е ова дали некој знае зосто е вака????
:D :D :D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33915
  • Таков е животот... јебига
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #1 на: 22 Февруари 2012, 10:22:14 am »
Нешто слично и мене ми се случи сега на ладново. Кај мене на некои од бројките им фали по некое делче. Немам решение сеуште за ова.

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #2 на: 22 Февруари 2012, 10:25:30 am »
па да и кај мене им фалат делчиња ама ке потрепкаат и скрос ке ги снема тоа е проблемот јас веке ја отворив таблата внатре има еден стопен вод, јас го залемив со тенка изолирана жичка од местото кај шо е изгорен до др место кај со оди несака пак :(

еве слика само светло има

http://www.flickr.com/photos/56320365@N07/6773886188/
http://www.flickr.com/photos/56320365@N07/6920001035/

мислам дека накај стаклара натаму како да видоф сервис за километрази VDO ако не се лазам дали таму би мозеле да ја средат????
« Последно менување: 22 Февруари 2012, 10:36:10 am cupra 2 »
:D :D :D


Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #4 на: 22 Февруари 2012, 15:20:31 pm »
од прилика би знаел колку би ме костало????
:D :D :D

Отсутен bu11yboy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 812
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #5 на: 22 Февруари 2012, 16:13:30 pm »
sigg ti izmesten flejtot od displejot od plocata na tablata i mene istoto mi se desi jas go namestif i go zalepiv so fen industriski i odozdola malku sekundarno lepilo i si raboti ako ti faka glata naprajsigo :D

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #6 на: 22 Февруари 2012, 16:49:13 pm »
sigg ti izmesten flejtot od displejot od plocata na tablata i mene istoto mi se desi jas go namestif i go zalepiv so fen industriski i odozdola malku sekundarno lepilo i si raboti ako ti faka glata naprajsigo :D
jas ja otvoriv ama nikade flejt pod displeite ne vidof i nemoze da se izvadat treba da gi skrsam mislis deka e do toa ? sea ke i izvadam dusata cela ke ja raspizdam :D
:D :D :D

Отсутен bu11yboy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 812
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #7 на: 22 Февруари 2012, 20:01:32 pm »
100% e do to samo poleka ko ke ja rasturas da ne gi skinish flejt kabelcinata mn se tanki :D

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4768
Одг: Re: шалтабла проблем
« Одговори #8 на: 22 Февруари 2012, 20:06:50 pm »
Prosvetlete me kakvi se tie flejt kabli jas za takvi ne sum cul

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #9 на: 22 Февруари 2012, 20:39:02 pm »
Флет кабелот носи контакт на свирката и ербегот,стои зад воланот,до ракетата намотан во круг и ставен во една пластика кога ке го извадиш воланот мора да го вратиш во прво битната состојба,затоа што ако го ставиш еден круг лево или еден круг десно,при првото вртење на воланот ке ти се скине
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #10 на: 22 Февруари 2012, 21:15:11 pm »
готово момци ја напраиф сега иначе ги сменив тие гумичките со се како графитни кој пренесуваат податоци до дисплејчињата долго време ги греев со фен дисплејчињата и еве сега ја наместив функционира топп, а до кога колку голем прасалник е тоа времето ке покаже :D
:D :D :D

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #11 на: 22 Февруари 2012, 21:30:24 pm »
Како ги смени и кај најде нови?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5711
  • Почесен кинез.
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #12 на: 22 Февруари 2012, 21:37:43 pm »
Najverojatno od ladnoto nastanal problemot. Najlesno stavete ja vo topla garaza i pocekajte ke se opravi.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4768
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #13 на: 22 Февруари 2012, 21:48:29 pm »
Муабетот ми беше не е ФЛЕЈТ туку е ФЛЕТ кабел

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: шалтабла проблем
« Одговори #14 на: 22 Февруари 2012, 22:01:54 pm »
а не не оваа мојата е расипана мн одамна усе од летоска поцна да се квари и сеа се наканив да ја праам зосо негледам колку сум поминал и улје утнав и се
:D :D :D