Автор Тема: Сателитска опрема и др.  (Прочитано 25894 пати)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Сателитска опрема и др.
« на: 29 Јануари 2012, 22:34:53 pm »
Не се разбирам мн, во ова па ај да си прашам.

Дали може доколку имам сателитска или dreambox, сам да си ги абдејтуваш кодовите на картица, да не зависам од никој да не плаќам претплата.

Отсутен Диневски

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
 • www.imagine.mk
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #1 на: 30 Јануари 2012, 10:25:46 am »
Може ама многу тешко и верувај ќе ти скисне. А за 50евра годишно не се исплаќа времето да со го губеш и да се замараш

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #2 на: 30 Јануари 2012, 10:37:10 am »
Така е :) Темава ме потсети да најдам броеви за MarceCvarce, ако е уште заинтересиран.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #3 на: 30 Јануари 2012, 10:57:51 am »
еј знаеш дека и јас сега видов и ми текна, дома скоро и сите да се загреани така да ако најдеш добредојдени ке бидат броевите :)

фала Drive-r за темава :)

може и искуство да се сподели кој има што како

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #4 на: 30 Јануари 2012, 12:02:12 pm »
07---------- За број по ПП обратете се ;)

Кажи дека другар на Виктор од Ново Лисиче ти го дал бројот ;)
« Последно менување: 30 Јануари 2012, 14:23:06 pm Banzai »
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #5 на: 30 Јануари 2012, 12:20:26 pm »
07------

Кажи дека другар на Виктор од Ново Лисиче ти го дал бројот ;)
благодарам
« Последно менување: 30 Јануари 2012, 14:22:39 pm Banzai »

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #6 на: 30 Јануари 2012, 12:24:55 pm »
Ќе го најдам и од тој мојот Драги, ама дома да отидам ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #7 на: 30 Јануари 2012, 13:57:30 pm »
Ajде кога сме кај dreambox, кој би ми препорачале за дома?

Претежно ми требаат спортски и документарни канали ...

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1272
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #8 на: 30 Јануари 2012, 13:59:17 pm »
Не му го давај Драги, не сум видел покатастрофа давеж и лажач. Шерингот му сецка, и упорно ми тврди провајдерот крив.
Откако го сменив ( не би именувал име во јавна тема ) се препородив. Плаќам 5 иљадарки годишно ама нема ни цц ни мц.
Сорсот е од Куманово типче.

Иначе за препорака до Томи , ДМ7020ХД , мада и стандардниот ДМ 800 ХД ептен си брка работа.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #9 на: 30 Јануари 2012, 14:01:13 pm »
Што кој? Кој модел на dreambox?

Јас имам 800HD, другаров мислам 500 или така нешто исто HD. Углавном истите ги нудат, не знам сеа кој е актуелен. Така да не се ни нуди некој избор у глобала, повеќето го имаат и го користат истиот модел, кој е претпоставувам најдобро решение и компромис.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #10 на: 30 Јануари 2012, 14:22:09 pm »
Yarre, дај број од тој твојот кумановац :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #11 на: 30 Јануари 2012, 14:33:06 pm »
Стварно, пиши ми ПП за Кумановецот, може го знам ....

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #12 на: 30 Јануари 2012, 16:13:04 pm »
Може ама многу тешко и верувај ќе ти скисне. А за 50евра годишно не се исплаќа времето да со го губеш и да се замараш
Тогаш нема рачун опрема и башка да плакам......


Мислев некој на форумот е поупатен па да кажеше некои цаки.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1272
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #13 на: 02 Февруари 2012, 06:39:05 am »
Цаката е плати добар шеринг :)

Дечки телефонот од типот ми је на работа, ќе гледам денес да не заборавам да ви го даднам.

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2832
Одг: Сателитска опрема и др.
« Одговори #14 на: 02 Јуни 2013, 20:02:23 pm »
Може ли мене некој да ми помогне
имам ресивер echosmart и на него клучевите ги ставам со USB но на форумот од каде што симнував клучеви повеке не ставаат нови.Би бил многу благодарен ако некој од вас ми каже некоја страница за да можам повторно да симнувам клучеви
ваков е ресиверот
Поздрав