Автор Тема: Издув кај дизелаш и бензинец  (Прочитано 2987 пати)

Отсутен Andrejbrava

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
 • Punto GT
Издув кај дизелаш и бензинец
« на: Јануари 28, 2012, 14:40:38 pm »
Ме интересира дали издувот на дизел машина ке го има истиот ефект како на бензинец. Значи звукот и потрошувачка тие работи.... ?
I never disrobe before gunplay...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33053
 • Таков е животот... јебига
Одг: Издув кај дизелаш и бензинец
« Одговори #1 на: Јануари 28, 2012, 14:43:16 pm »
Ме интересира дали издувот на дизел машина ке го има истиот ефект како на бензинец. Значи звукот и потрошувачка тие работи.... ?
И мене ме интересира одговорот на ова прашање. Верувам дека се различлни издувите за ото и дизел мотори

Отсутен Andrejbrava

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
 • Punto GT
Одг: Издув кај дизелаш и бензинец
« Одговори #2 на: Јануари 28, 2012, 14:46:00 pm »
Нека каже некој што се разбира :))))
I never disrobe before gunplay...

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Издув кај дизелаш и бензинец
« Одговори #3 на: Јануари 28, 2012, 17:44:37 pm »
Што е прашањето? Може да се стави издув и на дизел. Перформанси ќе има исто како и кај бензинец - скоро никакав промена. Едино што може да се смени е звукот - исто како и кај бензинец.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Издув кај дизелаш и бензинец
« Одговори #4 на: Јануари 28, 2012, 18:33:19 pm »
Едино што не може е да се смени звукот како на бензинец
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Издув кај дизелаш и бензинец
« Одговори #5 на: Јануари 28, 2012, 21:35:18 pm »
ако имаш над 4 цилиндра ставај иначе нема да добиеш убав звук.

Отсутен bu11yboy

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 812
Одг: Издув кај дизелаш и бензинец
« Одговори #6 на: Јануари 29, 2012, 17:09:03 pm »
glupo e da nazad da dava zvuk sportski a napred motoro da straka da klakoti :D