Автор Тема: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.  (Прочитано 38887 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #30 на: Јануари 18, 2012, 17:26:04 pm »
Дени ожени се и не ти треба темпомат !

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #31 на: Јануари 18, 2012, 18:26:26 pm »
deni ova od kufatec e dobra ponuda...

Отсутен Scorpion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 470
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #32 на: Јануари 18, 2012, 18:32:39 pm »
Decki a aftermarket cornering moze da se namesti? Kolata ima fabricki maglenki e sega kolku e toa komplicirano ???
Дечки слободно теми отварајте си. Ве молам, без навреда...
[/quote]

otvorena :)
Fiat Grande Punto & Fiat Stilo

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #33 на: Јануари 18, 2012, 20:07:55 pm »
не одговара ништо освем, ибица и фабиа ..
Брисач половен ска. . уште ми е варениот :@

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #34 на: Јануари 18, 2012, 22:49:09 pm »
deni ova od kufatec e dobra ponuda...
Викаш може да се намести ко што треба? :)


Ама бараат уште 100 евра за да го донесат до тука...

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8198
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #35 на: Јануари 18, 2012, 22:59:16 pm »
deni ova od kufatec e dobra ponuda...
Викаш може да се намести ко што треба? :)


Ама бараат уште 100 евра за да го донесат до тука...

овие се исти ко моите од сеат е ваљда исти се и кај тебе?  и јас би збрчил вакво нешто ама премногу пари во моментов ми се 88+100че скоро 200 доага

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #36 на: Јануари 18, 2012, 23:04:27 pm »
А бе идете до тетово,99% ке најдете рачки ! 8)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8198
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #37 на: Јануари 18, 2012, 23:05:30 pm »
ама дали ке пасуваат

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #38 на: Јануари 18, 2012, 23:12:07 pm »
нема јове цело те го поминав да барам за полото .. само една ибица 6L Нишо др .. ни поло ко моето ни постаро ни фабиа .. тешко ..

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #39 на: Јануари 18, 2012, 23:13:35 pm »
нема јове цело те го поминав да барам за полото .. само една ибица 6L Нишо др .. ни поло ко моето ни постаро ни фабиа .. тешко ..

А Голф 4-ки има на кило  :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #40 на: Јануари 18, 2012, 23:20:19 pm »
Многу личат како на Голф 4-5...

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #41 на: Јануари 18, 2012, 23:26:07 pm »
од 4ки има и на секое седиште да наредиш .. али ова не ... не се исти .. дури и од сеат шкода ако најдеш може да зеза има некои серии таму .. најевтино што сум нашол е 15е на ибеј. стандардни команди плус за темпомат, плус за борд компјутер .. али јбг не го зедов ..

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #42 на: Јануари 18, 2012, 23:32:03 pm »
од 4ки има и на секое седиште да наредиш .. али ова не ... не се исти .. дури и од сеат шкода ако најдеш може да зеза има некои серии таму .. најевтино што сум нашол е 15е на ибеј. стандардни команди плус за темпомат, плус за борд компјутер .. али јбг не го зедов ..
Aбе немора да е сток, нека е копче или што било, само да работи... :) За 15$, па и дупло нека е - вреди!

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #43 на: Јануари 19, 2012, 01:00:54 am »
e ne pretervajte sea, nema tolku novi koli tamu, ne tvrdam deka nema ic  ponekogas se naogja da donesat nekoja dobro slupana ponova kola i taka samo, a inace ne...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #44 на: Јануари 19, 2012, 13:20:26 pm »
Toa 15eвра Џо е изгледа кабелот со конекторите за Круз контрол... А ме чуди што не нуди ниедна компанија некое просто решение на темава.