Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 584654 пати)

Отсутен andrej_111

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 508
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4440 на: 21 Јануари 2023, 12:31:06 pm »
Секако, прво шо би направил јас е тоа :D
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29064
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4441 на: 21 Јануари 2023, 13:12:18 pm »
Леле колку им се добри седиштата. Сакам седиштата од Karoq Sportline да ги наштрафам во Голфот кај мене.


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29064
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4443 на: 21 Јануари 2023, 13:52:49 pm »
Со ЛЕД е, и во основната варијанта сега иде со ЛЕД фарови.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20049
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4444 на: 21 Јануари 2023, 13:54:36 pm »
Аа ок, само ептен се грди фаровиве.

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 326
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4445 на: 21 Јануари 2023, 13:55:20 pm »
Клабери, бидејќи некако потајно излегува дека потрошувачката е важен момент, зошто не одите во насока за мало градско количе (дизел/плин) за развозавање низ град и второ за викенд поголемо?

Нормално ако имате сериозна км месечна, инаку самиот момент на одржување 2 коли ќе ка изеде користа.

А приклучен хибрид, мехх 200 кг плус на кола, брза деградација на батеријата, слична потрошувачка, логистички проблеми ако не си во куќа итн...
Мислам дека со "големата" кола ги вршиш истите функции кои се со малата. А ти остануваат многу пари. Дури и ако купиш скутер ти остануваат многу пари пак, во однос на две коли.
Токму така, имам лимузина за фамилија и скутер (50цц за брзи обврски лични).
ИМам и второ мало градско возило бензин за сопругата но секојдневно се вози и тоа и нема како да ми биде мене замена или да земем уште едно мало возило па да плаќам три регистрации.
Инаку во куќа живеам и можам да прилагодам приклучок и услови за полнење.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 326
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4446 на: 21 Јануари 2023, 14:00:51 pm »
Бојата е Graphite сива, во прилог и некоја слика:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Возилото одлично изгледа, не е за мене, мало ми е искрено, големи ''човеци" сме сите почнувајќи од мене па сопругата, па помалата екипа итн.
Имам искуство со претходниот модел и јас не се пронаоѓам во ова возило, далеку од тоа дека е лошо возилото.
Искрено немам предрасуди кон брендот а и кон ниеден бренд поради тоа што се измешаа многу работите во послединте години во секој смисол, дури размислувам за Кодиак и Суперб но некако станаа недостижни,и по цени и по расположливост, барем за мене...
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.


Отсутен andrej_111

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 508
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4448 на: 21 Јануари 2023, 19:45:10 pm »
Да да, со доста дополнителна опрема 😀
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8000
  • Малерозен дрводарец
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4449 на: 21 Јануари 2023, 19:55:28 pm »
Бојата е Graphite сива, во прилог и некоја слика:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Возилото одлично изгледа, не е за мене, мало ми е искрено, големи ''човеци" сме сите почнувајќи од мене па сопругата, па помалата екипа итн.
Имам искуство со претходниот модел и јас не се пронаоѓам во ова возило, далеку од тоа дека е лошо возилото.
Искрено немам предрасуди кон брендот а и кон ниеден бренд поради тоа што се измешаа многу работите во послединте години во секој смисол, дури размислувам за Кодиак и Суперб но некако станаа недостижни,и по цени и по расположливост, барем за мене...


Баш последниов го проба?
Во некој момент ја имаа зголемено должината, мислам, на скоро 4.5м
Сега, зависи колку од тоа отишло во гепек, а колку во кабина...
Позади се немам возено, ама личи доста просторно.

Технички, требаше као да биде наследник на Јети, ама делува доста пошироко како габарит...
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 326
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4450 на: 21 Јануари 2023, 20:12:13 pm »
Бојата е Graphite сива, во прилог и некоја слика:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Возилото одлично изгледа, не е за мене, мало ми е искрено, големи ''човеци" сме сите почнувајќи од мене па сопругата, па помалата екипа итн.
Имам искуство со претходниот модел и јас не се пронаоѓам во ова возило, далеку од тоа дека е лошо возилото.
Искрено немам предрасуди кон брендот а и кон ниеден бренд поради тоа што се измешаа многу работите во послединте години во секој смисол, дури размислувам за Кодиак и Суперб но некако станаа недостижни,и по цени и по расположливост, барем за мене...


Баш последниов го проба?
Во некој момент ја имаа зголемено должината, мислам, на скоро 4.5м
Сега, зависи колку од тоа отишло во гепек, а колку во кабина...
Позади се немам возено, ама личи доста просторно.

Технички, требаше као да биде наследник на Јети, ама делува доста пошироко како габарит...
Пред фејслифт , имаме службени со 2.0тди 110 кс Ambition ниво.
Далеки дека е лошо возилото, јас не се пронаоѓам во сетирањето на шасијата и возните својства, исто и ентериерот ми е многу конзервативен.
Но постираното возило од АНдреј е сосема друга приказна во позивитна смисла на зборот.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54667
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4451 на: 21 Јануари 2023, 21:22:46 pm »
Колку КС е ова од лагер? 110кс? Ако е така одма на 185 си оди дирекно од салон уште пред да се регистрира.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4029
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4452 на: 22 Јануари 2023, 21:41:45 pm »
Бојата е Graphite сива, во прилог и некоја слика:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Возилото одлично изгледа, не е за мене, мало ми е искрено, големи ''човеци" сме сите почнувајќи од мене па сопругата, па помалата екипа итн.
Имам искуство со претходниот модел и јас не се пронаоѓам во ова возило, далеку од тоа дека е лошо возилото.
Искрено немам предрасуди кон брендот а и кон ниеден бренд поради тоа што се измешаа многу работите во послединте години во секој смисол, дури размислувам за Кодиак и Суперб но некако станаа недостижни,и по цени и по расположливост, барем за мене...


За жал мислам дека нема моментално габаритно возило кое би ти одговарала во тој буџет, а да не ново или скоро ново (1-2 год макс старо).
Јас сум некој цм повисок од тебе, 199 цм, 105 кг, ме собира во Голф Спортсван и мене и фамилијата. Син ми седеше со лани позади мене, сега е 130 цм висок, уште седи во детско седиште, па сменивме да седи позади совозач, а позади мене е ќерка ми дека помала, 110 цм е. Ги собира и нив, нозете не им удираат во седиштата. Види ако се наоѓа некој половен да го пробаш дали ќе ве собере. Секако би сакал нешто многу поголемо, како XC90 или некоја мечка сув од тие огромните, али се надвор од буџет.

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 326
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4453 на: 22 Јануари 2023, 22:38:10 pm »
Бојата е Graphite сива, во прилог и некоја слика:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Возилото одлично изгледа, не е за мене, мало ми е искрено, големи ''човеци" сме сите почнувајќи од мене па сопругата, па помалата екипа итн.
Имам искуство со претходниот модел и јас не се пронаоѓам во ова возило, далеку од тоа дека е лошо возилото.
Искрено немам предрасуди кон брендот а и кон ниеден бренд поради тоа што се измешаа многу работите во послединте години во секој смисол, дури размислувам за Кодиак и Суперб но некако станаа недостижни,и по цени и по расположливост, барем за мене...


За жал мислам дека нема моментално габаритно возило кое би ти одговарала во тој буџет, а да не ново или скоро ново (1-2 год макс старо).
Јас сум некој цм повисок од тебе, 199 цм, 105 кг, ме собира во Голф Спортсван и мене и фамилијата. Син ми седеше со лани позади мене, сега е 130 цм висок, уште седи во детско седиште, па сменивме да седи позади совозач, а позади мене е ќерка ми дека помала, 110 цм е. Ги собира и нив, нозете не им удираат во седиштата. Види ако се наоѓа некој половен да го пробаш дали ќе ве собере. Секако би сакал нешто многу поголемо, како XC90 или некоја мечка сув од тие огромните, али се надвор од буџет.
Ако е Волво интересно е за мене S90, но многу ми скокна вредноста горе на половните, лани се наоѓаше до таа пара со малку километри, сега уште таму со вратен дано се над 35к добрите.
Од викендот имам во понуда интересно користено возило Audi A6 2020 Авант со 2.0 ТДИ 40  204ks мотор и 63000км.Никогаш не сум размислувал за караван и европски премиум бренд но понудената цена ме заинтересира , ќе видиме колку ќе се давачките, возилото е во МК веќе донесено но не царинетo, има гаранција уште година дена ама ме плашат сервисите на ваквите возила, во смисол на мал избор на стручни сервиси и високи цени.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29064
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4454 на: 23 Јануари 2023, 00:05:57 am »
Ќе си одиш во официјален сервис, ко господин човек со Audi.