Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 458640 пати)

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд


Официјално?

Со тотем, со коли у салон со све

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2545
Браво!
Haaaalelujah!

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8140
Odamna se znaese, use koga otide Hyundai kaj Mida

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8399
Кореа Јапан Аутотрејд?

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6899
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд


Колку неспособен менаџер треба да си за да изгубиш застапништво за квалитетен светски бренд, не ми е јасно. Притоа да имаш грб една од топ 5 компании у државата. Страшно.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Мислам дека не се ни потрудиле да не го изгубат. Ќе се занимава газда Андреа со нашиов пазар за нови коли, како неее беее!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5824
Мислам дека не се ни потрудиле да не го изгубат. Ќе се занимава газда Андреа со нашиов пазар за нови коли, како неее беее!
Со цениве од 26.000 еур за Jazz hybrid нека им е со среќа и на новите застапници.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
"Од џез ми се сере, преку кур ми е од вас"
- еден фин младич од Радишани. :)))
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3390
"Од џез ми се сере, преку кур ми е од вас"
- еден фин младич од Радишани. :)))
https://twitter.com/KarcheskiKZ/status/1521061866201665537?s=20&t=6i0nyeqUIDVkKBDO0VRZ0g
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
"Од џез ми се сере, преку кур ми е од вас"
- еден фин младич од Радишани. :)))
https://twitter.com/KarcheskiKZ/status/1521061866201665537?s=20&t=6i0nyeqUIDVkKBDO0VRZ0g

Не е Калин тоа...












ДЕДО МУ Е! :D
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1841
Realno kaj nas mal e brojot na kupuvaci koi bi dale skoro 30k za Civic, pre ke zeme pasat pa makar i golf.
Takov e pazarot.

Ne bese ni dobro pozicionirana strateski za nas pazar. civikot napukan so oprema do vrv, dodeka Corola so aluminski bandas tesko da vidis.
Jazzot preskap, Acord odamna nema. Sve padna na CRV.
Nema da ima lesna zadaca noviot zastapnik.



Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51720
 • Махер
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд


Колку неспособен менаџер треба да си за да изгубиш застапништво за квалитетен светски бренд, не ми е јасно. Притоа да имаш грб една од топ 5 компании у државата. Страшно.
Изгубиш? Или конечно откачиш.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6514
Со односот фунта/евро, уште потешко ќе му биде.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4557
 • Passat B8
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд


Колку неспособен менаџер треба да си за да изгубиш застапништво за квалитетен светски бренд, не ми е јасно. Притоа да имаш грб една од топ 5 компании у државата. Страшно.
neznam dali znaes deka makpetrol pored neznam kolku godini pokazuva zagubi vo rabotenjeto vo godisnite finansiski izvestai, samo deka marketite prodavaaat nesto profit mora da pokaze :D taka da ne e top :)

Мислам дека не се ни потрудиле да не го изгубат. Ќе се занимава газда Андреа со нашиов пазар за нови коли, како неее беее!
neznam sto se cuditee neli ste gi videle kako oni "prodavaat" koli i motorii toe cirkuz komedijaa se i ne glumat tuku vo orgin  :D
 jas vo rabotno vreme vleguvam zenata sto cisti me precekuee i kaoo od kaj dojdee ti ne gazi sea tukaa cisteno e :D i posle e nemagi idisii... :P
ednas za motor vlegov deckite iznesuvaa i tovarea motori se setav niz salonot si gledav i nikoj ne dojde da prasa (standarno arogantno) sto k baras :D jas im pojdoov i gi prasav onaka koj k. pravite imate li uste motori, i tie celite sreknii deka nemaat; ee si se zaebaal nema visee srekni si se kezea... :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Отиде Хонда кај Кореа Аутотрејд


Колку неспособен менаџер треба да си за да изгубиш застапништво за квалитетен светски бренд, не ми е јасно. Притоа да имаш грб една од топ 5 компании у државата. Страшно.

Муабетов е од пред 2 години. МП сака да се отараси од "несуштинските" дејности. Не е до неспособност . Колку што разбрав МП  останува овластен импортер а Кореа дилер и сервисер. Loose-loose комбинација. Ба МП даваа добри попусти