Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 563120 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #30 на: Декември 28, 2011, 14:24:35 pm »
OT дечки ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5364
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #31 на: Декември 28, 2011, 14:26:15 pm »
Karticki se interesna opcija za tie kako mene i Tommy, sto primaat plata vo stranska valuta t.e. dolari, zasto kursot non stop varira pa moze da si trosis na kartica dodeka ne se kaci dolarot i da si go platis dolgot.

Primer. pretprosliot odmor dolarot padna do 40.5 denari a jas bas toga renovirav nesto, i se sekavam dolgot go plativ po dva meseca koga kaci dolarot na 45 denari, i razlikata bese 22 000 denari t.e. posle platena kamata vo "kar" bev 17 500 denari.
Ali se isplati na pogolema suma, vo drug slucaj, karticata e dobra sto ne moras da se bavtas so kusuri i sitno po dzebovite, nisto drugo ne bi mi opravdalo nejzino koristenje.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #32 на: Декември 28, 2011, 15:24:11 pm »
Само уште ова да го кажам(тоа што сакав да го кажам а и томи го кажа),кредит за кола по никој услов,ќе ризикувам подигајки кредит за градење на зграда,купување куќа/стан,само за да почнам од негде,а ќе знам дека утреден парите ќе ми се вратат..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен VTR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 737
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #33 на: Февруари 15, 2012, 17:10:04 pm »
Кредит за кола само ако со самата кола си ја вадам ратата :) ќе земеш нова кола која вреди 12000, си ја платил со камата 15-16000 а кога ќе ја исплатиш можеш да ја продадеш 6-7000 која е логиката ;D

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #34 на: Февруари 15, 2012, 17:22:50 pm »
Кредит за кола само ако со самата кола си ја вадам ратата :) ќе земеш нова кола која вреди 12000, си ја платил со камата 15-16000 а кога ќе ја исплатиш можеш да ја продадеш 6-7000 која е логиката ;D

Дека ќе возиш ново. Нелогично за мене.

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 697
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #35 на: Февруари 15, 2012, 17:25:20 pm »
Кредит за кола само ако со самата кола си ја вадам ратата :) ќе земеш нова кола која вреди 12000, си ја платил со камата 15-16000 а кога ќе ја исплатиш можеш да ја продадеш 6-7000 која е логиката ;D

Дека ќе возиш ново. Нелогично за мене.

Ново си е ново! Уствари за кого како. ;)
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8487
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #36 на: Февруари 15, 2012, 17:25:59 pm »
pa zavisi na kolku godini ti e kreditot, xa tvoevo pogore treba kredit na 7 godini

Отсутен VTR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 737
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #37 на: Февруари 15, 2012, 17:33:22 pm »
Ново си е ново! Уствари за кого како. ;)
Ново си е ново ако го платиш во кеш, и ако не планираш да го менуваш во наредните 10години, и јас знам дека новото во повеќето случаи е подобро ;)

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #38 на: Февруари 15, 2012, 18:05:05 pm »
sve zavisi sto sakas i sekako kolku si spremen da izgubis. Ne mora da e novo moze da e 1-2 godini staro ili najmnogu 3 godini. Kola najmnogu gubi vo vrednost 1-3 godina posle do 5-tata godina ne e tolkava promenata i sekako posle 5-tata gubi povekje. Se iplati i taka.
A kredit za novo e dobro ako ratata ti e 10% od platata taka da ne osekjas nisto. Taka pravat na zapadot. Ama nie sme vo MK. I tuka ratata e pola plata. Vo toj slucaj - blagodaram kredit NE !
Uste da e kako na zapad zemas novo na kredit od 5 godini vozis 3 godini i posle izleguvanje na nov model ja davas starata kola vo servis kaj dilerot i ti davaat nova i ti go prodolzuvaat periodot na ratite. Taka biva.

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #39 на: Февруари 15, 2012, 19:06:39 pm »
sve zavisi sto sakas i sekako kolku si spremen da izgubis. Ne mora da e novo moze da e 1-2 godini staro ili najmnogu 3 godini. Kola najmnogu gubi vo vrednost 1-3 godina posle do 5-tata godina ne e tolkava promenata i sekako posle 5-tata gubi povekje. Se iplati i taka.
A kredit za novo e dobro ako ratata ti e 10% od platata taka da ne osekjas nisto. Taka pravat na zapadot. Ama nie sme vo MK. I tuka ratata e pola plata. Vo toj slucaj - blagodaram kredit NE !
Uste da e kako na zapad zemas novo na kredit od 5 godini vozis 3 godini i posle izleguvanje na nov model ja davas starata kola vo servis kaj dilerot i ti davaat nova i ti go prodolzuvaat periodot na ratite. Taka biva.
Ја имаш оваа опција во Порше за другите застапнции немам слушнато дека имаат ваква опција .
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #40 на: Февруари 15, 2012, 19:09:06 pm »
da ama ne, odnosno na nasa plata osven ako ne rabotis drzavno so resenie togas dzabe e. Ne se isplati. Za na zapad e top opcija.

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #41 на: Февруари 15, 2012, 19:55:28 pm »
Ако ти се верува ништо не те разбрав уште од почетокот "да ама не" те изгубив :)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #42 на: Февруари 15, 2012, 20:07:11 pm »
so nasi plati tesko druze taa opcija. Nekako mnogu ide od plata za kola. Toa e a opcijata voopsto ne e losa vo zemjite na beliot svet. Ako si vraboten vo drzavna firma togas nemas gajle davaat a vo privatna malce potesko. A ako rabotis na dogovor koj recisi sekoja godina se obnovuva togas e ekstremno tesko. Na primer ako si vo nekoja organizacija, tamu najcesto se dogovori na godina dena.

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 697
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #43 на: Февруари 15, 2012, 20:08:57 pm »
Добро бе мајку му стара сте се фатиле за кредити,за како е плаќањето на запад,за платите кај нас, а не можете да кажете кај има попусти,кампањи низ салониве,добри понуди?

Го отупевте веќе со офтопик!
Seat Leon 1.4 TSI