Автор Тема: Прекорачување на коњажа кај возач почетник  (Прочитано 293 пати)

Отсутен Dare1911

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Позз клуб. При крај сум со возачкиот испит за Б категорија и би сакал да прашам дали прават огромен проблем ако колата прекорачува 5-10коња над дозволеното односно е 110-115 наместо дозволените 105. Ако има некој искуства нека сподели.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2584
Одг: Прекорачување на коњажа кај возач почетник
« Одговори #1 на: 03 Декември 2023, 13:22:04 pm »
Da pravat proble. Vnuk mi go kaznija za +9ks, odnosno so kola od 110ks

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33897
 • Таков е животот... јебига
Одг: Прекорачување на коњажа кај возач почетник
« Одговори #2 на: 03 Декември 2023, 20:42:43 pm »
Позз клуб. При крај сум со возачкиот испит за Б категорија и би сакал да прашам дали прават огромен проблем ако колата прекорачува 5-10коња над дозволеното односно е 110-115 наместо дозволените 105. Ако има некој искуства нека сподели.
Најди некоја врска во сообраќајна да ти пишат помалку киловати. Или пак вози одговорно и пристојно, почитувај норми и закони за да не те запираат.

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3123
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Прекорачување на коњажа кај возач почетник
« Одговори #3 на: 03 Декември 2023, 20:57:52 pm »
Позз клуб. При крај сум со возачкиот испит за Б категорија и би сакал да прашам дали прават огромен проблем ако колата прекорачува 5-10коња над дозволеното односно е 110-115 наместо дозволените 105. Ако има некој искуства нека сподели.
Најди некоја врска во сообраќајна да ти пишат помалку киловати. Или пак вози одговорно и пристојно, почитувај норми и закони за да не те запираат.
неверувам дека некој може или би ризикувал да смени податоци ..јас мислам дека е најпаметно е да си тераш по закон

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17278
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Прекорачување на коњажа кај возач почетник
« Одговори #4 на: 03 Декември 2023, 21:04:41 pm »
Не прават огромен проблем, туку само пишуваат казни.

Ако не ти е проблем да ги плаќаш, вози ја колата што си намерил да ја возиш.