Автор Тема: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5  (Прочитано 1262 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6381
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #15 на: 03 Ноември 2023, 12:25:11 pm »
Баш се погоди сабајле кога шетав да ја видам искачаше еден батка со вакво од паркинг гланц ново. Прилично масовно изгледа вака на прв поглед, знаев од одма дека е бмв иако изгледа нетипично со предните фарови, али во секој случај си помислив дека е серија 7 не 5.

520д х драјв би било идеално  8)

Отсутен aronmacedon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 234
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #16 на: 03 Ноември 2023, 13:35:53 pm »
Петкава е грда а и има Киа Сид фарови. Ко да се натпреваруваат со Мерцедес кој ќе извади погрд дизајн. But that's just me.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #17 на: 03 Ноември 2023, 13:40:30 pm »
Joji Nagashima за кратко време беше она кое остана трајно во BMW се друго беше нечив експеримент. Тие две останаа дааалеку на врвот од BMW, далеку. Толку далеку да се чуди човек дали се истиот бренд.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13603
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #18 на: 03 Ноември 2023, 15:56:16 pm »
Mене па Е60-ката ептен ми беше јака кога излезе. Мислам уште го имам GenteMotori од 2004 ако не се лажам. На насловна страна беше. Предобро ми изгледаше.

Отсутен Redneck

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #19 на: 03 Ноември 2023, 16:06:44 pm »
Новата Петка е погрда од 14 години стара Ф10, катастрофа дизајн.Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 531
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #20 на: 03 Ноември 2023, 23:25:48 pm »
Новата Петка е погрда од 14 години стара Ф10, катастрофа дизајн.

F серијата има лудо добри дизајни за сите седани. Не дека сум малце biased, ама и F30ка со М Спорт а особено па F80ката М3 е преубава кола.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #21 на: 04 Ноември 2023, 08:56:44 am »
Mене па Е60-ката ептен ми беше јака кога излезе. Мислам уште го имам GenteMotori од 2004 ако не се лажам. На насловна страна беше. Предобро ми изгледаше.
GenteMotori braos
Pa jas taka "nauciv" italijanski :)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #22 на: 04 Ноември 2023, 09:04:47 am »
Новата Петка е погрда од 14 години стара Ф10, катастрофа дизајн.

F серијата има лудо добри дизајни за сите седани. Не дека сум малце biased, ама и F30ка со М Спорт а особено па F80ката М3 е преубава кола.
+1
Duri i olesnitelna okolnost voopsto ne me vlece da ja smenam F30kata za ponov model.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #23 на: 04 Ноември 2023, 09:22:43 am »
Не ги можам новиве BMW-a и крај. Можда по некое време ќе ми се допаѓаат онака да ми легне дизајнов ама вака на прва - јок.

Истите муабети од Е60 на Крис Бенгл.
На пример оваа грдотија од времето на Бенгл остана безвремена
Отсутен vlavot

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 349
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #24 на: 04 Ноември 2023, 10:03:42 am »
Некна бев до М кар ја видов новата 5 ка наредена, знсчи преубаво и прекрасно возило. Се внатре, иам зебележано дека на слики BMW не се баш лични не доловуваат, во живо се доста импозантни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.”

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43412
 • Il Moderatore
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #25 на: 04 Ноември 2023, 10:07:40 am »
Не знам кој ќе ја „памти“ оваа на бенгл, освен по пример како не треба да си го „е*еш“ дизајнот на моделот. Ова ќе се памти. И по дизајн и по V12-ката легендарна:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #26 на: 04 Ноември 2023, 10:35:48 am »
Не знам кој ќе ја „памти“ оваа на бенгл, освен по пример како не треба да си го „е*еш“ дизајнот на моделот. Ова ќе се памти. И по дизајн и по V12-ката легендарна:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Прекрасна седмица. Лепота.

Отсутен Redneck

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
Одг: CARclub Возење: BMW G60 Серија 5 & i5
« Одговори #27 на: 04 Ноември 2023, 19:53:25 pm »
Новата Петка е погрда од 14 години стара Ф10, катастрофа дизајн.

F серијата има лудо добри дизајни за сите седани. Не дека сум малце biased, ама и F30ка со М Спорт а особено па F80ката М3 е преубава кола.
Ф10 и ф30 имаат безвременски дизајн, вистински наследници на е39 и е46. Оваа грдотија г60 може слободно да се заменат БМВ знаците со Киа.

Е38 е веќе класик.