Автор Тема: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT  (Прочитано 1352 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #1 на: 12 Септември 2023, 18:42:47 pm »
Фантазија во секој поглед. Ама што би рекле експертите од Карклаб, 110.000 евра за четирицилиндарец?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6972
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #2 на: 12 Септември 2023, 18:53:51 pm »
Фантазија во секој поглед. Ама што би рекле експертите од Карклаб, 110.000 евра за четирицилиндарец?
Би рекле дека спонзорушата треба ептен да се покаже за тие пари.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #3 на: 12 Септември 2023, 18:55:43 pm »
@zeroSignal Ако имаш 120к евра, дали би го купил?
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #4 на: 12 Септември 2023, 19:20:51 pm »
Фантазија во секој поглед. Ама што би рекле експертите од Карклаб, 110.000 евра за четирицилиндарец?

Ова е наредено со сите дополнителни работи, па затоа е таа цена. Немам itemized листа што колку кошта, ама во Германија само Sonus Faber аудиото е 2500 евра. Претпоставувам и кај нас е нешто слично.

Иначе почнува од ~88.000.

@zeroSignal Ако имаш 120к евра, дали би го купил?

Не, ама тоа е поради тоа што не би купил SUV. Ова е директен конкурент на Porsche Macan и ги таргетира неговите купувачи.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8206
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #5 на: 12 Септември 2023, 19:27:53 pm »
Нејќу више Јагуар.
When you turn on the radio does it return the favor?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #6 на: 12 Септември 2023, 20:54:52 pm »
Убава димензија има Грекале. Ако на некој му е мала Форд Пума, а и Форд Куга му е мала, таман сега има опција.

Инаку во поглед на цената и цилиндрите, сметам дека Бокстер основен е подобар избор.

Исто така во пределот на цената и потребноста на простор е клучна, тогаш многу пологичен избор е Панамера.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #7 на: 13 Септември 2023, 00:40:07 am »
Убава димензија има Грекале. Ако на некој му е мала Форд Пума, а и Форд Куга му е мала, таман сега има опција.

Инаку во поглед на цената и цилиндрите, сметам дека Бокстер основен е подобар избор.

Исто така во пределот на цената и потребноста на простор е клучна, тогаш многу пологичен избор е Панамера.

Ти преферираш Порше, ама ова е Мисесрати, жабарско.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8206
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #8 на: 13 Септември 2023, 00:41:16 am »
Тишлер, ај не отварај кутијата со црви, молимлепо...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #9 на: 13 Септември 2023, 08:23:20 am »
Тишлер, ај не отварај кутијата со црви, молимлепо...
Хахахаха-ааааааааааа

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #10 на: 13 Септември 2023, 08:48:50 am »
Убава димензија има Грекале. Ако на некој му е мала Форд Пума, а и Форд Куга му е мала, таман сега има опција.

Инаку во поглед на цената и цилиндрите, сметам дека Бокстер основен е подобар избор.

Исто така во пределот на цената и потребноста на простор е клучна, тогаш многу пологичен избор е Панамера.

Ти преферираш Порше, ама ова е Мисесрати, жабарско.
Масерати Гран Туризмо незнам кој не преферира на светов.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #11 на: 13 Септември 2023, 09:26:20 am »
Јас!

Оти го преферирам ова ;D


Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #12 на: 13 Септември 2023, 11:24:20 am »
A Шкода со мотор од Бокстер?

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1061
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #13 на: 13 Септември 2023, 21:35:06 pm »
Супер изгледа и ќе е достоен конкурент на Porche, Audi и Mercedes. Само што знам.....некако премногу купувачи во одреден период избегаа од овие т.н не-германски брендови, и се одлучија за Германци.  Инаку по мое фали и малце хибрид да е, неможе веќе од ваков ранк возило со моделска година 2022, да е без хибрид.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Maserati Grecale 2.0 GT
« Одговори #14 на: 13 Септември 2023, 21:42:07 pm »
Mild Hybrid си е.