Автор Тема: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...  (Прочитано 8161 пати)

Отсутен changetheoil savethecar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 999
 • Best Motors Worldwide
bmw 5ka serija od 1998:
http://bmw.bazzi.biz/kataloge/Katalog_98.pdf

ova da moze novo da se kupi od negde odma bez oko da mi trepne, najdobroto nesto od bmw proizvedeno.

podobra i poergonomicna salttabla od ovaa na e39 nit bila nit kje bidet.
da moze nekoj da mi ja vradi ovaa meraci !!!
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2563
 • Слобода или смрт
Не се дискутира за нови коли со луѓе што никогаш немале нова кола.

Нова кола ДА. Мотор 1.0 никогаш. Јас сакав да купам нова кола и во тој ценовен ранг до 25 илјади претежно беа 1.0 или 1.2 трицилиндраши. Пробав на тест вожња и тоа е невидена катастрофа и се одлучив за автомобил на старо но со мноооогу подобар мотор од 1.0.

Мојата теорија е дека доколку луѓето почнат да го ценат својот труд и својот живот и престанат да купуваат 1.0 трицилиндраши производителите ќе бидат принудени да престанат со производство на таква идиоштина. Но се додека има овци ќе има и волна.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4800
Downsizing....

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6388
1.0 турбо е повеќе од достојна замена за 1.4 или 1.6 атмо. Така да олабавете со коментари.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Секој има различно размислување.
Некој мисли дека е подобро тромаво ново возило отколку "брзо" старо возило со цел да избегне дефекти од старост.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Достојна замена, толку.

Ниту е катастрофа, појма нема од каде таков заклучок.
Ниту па е револуција како што се прикажуваше, само нијанса подобри возни својства, како крузање на пониски вртежи, до 1 литро поголема економичност, и нијанса поголемо забрзување од семафор до семафор, но последново навистина не се мачка на леб :)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6388
Брее ама ги наброја ама се собира некако на крај :) Чисто ѕирни ги коментарите горе истото па истото се повтара на месечни циклуси. Истите глупи муабети.

Иначе да, нијанса ваму нијанса таму и на крај се добива нешто многу по искористливо низ обртниот момент. Исто како да речеш дека турбо дизел и атмо дизел имаат мали разлики.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Predkapa e kolava i uzasno grda. Ne vredi ni za sportski sedishta ni za automatik ni nisho. Drugar bo noemvrsli si kupi 2 godini star civic 1.5 turbo 180ks sport+ paket za 22k eur so 20k km ushte e pod garancija.

Ova e samo moe mislenje


Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2563
 • Слобода или смрт
Достојна замена, толку.

Ниту е катастрофа, појма нема од каде таков заклучок.
Ниту па е револуција како што се прикажуваше, само нијанса подобри возни својства, како крузање на пониски вртежи, до 1 литро поголема економичност, и нијанса поголемо забрзување од семафор до семафор, но последново навистина не се мачка на леб :)

Да не сум возел па да знам вака на хартија може и ќе се прелажев но во реалноста ништо од ова не е така. Ниту троши помалку. Ниту е постартна најголемата замерка всушност и ја имав при тргање од место а уште помалку круза подобро. Освен ако не си пчелар па да те ќефи звукот на трицилиндраш друго објаснување немам.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14074
 • Пудингот на шоферството
Значи треба да купиме нова кола,и да биди поскапа од таа за која ќе коментираме?
Чувај Дени од полошо...
Еве јас не коментирав во врска со Камикот,туку општо дека не би купил нова кола која не ми прави мерак само колку да речам "ново си е ново"...
Ионака менувам кола на 2-3г макс... па не се потресувам околу парче железо.
Секој со својот есап и желби.

п.с За крај,Камик е,не е Бугати Вејрон,намалете доживљај.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Кога гледам кој коментира и што возат ми иде да се обесам.

Бидите баби искеширајте 30 банани за нова кола па јадите бурек.
Ќе рече човек све м3ки возите.
Ццц
Све е ствар на личен вкус и потреба.

Ни ја не би ја зел да ви кажам искрено, ама не разбирам зошто е хејтот.

Олабавите го девојчето само фелните и коштаат колку колите ваши, а и да ви кажам искрено прејако изгледа Камикот.

Ako ima cigan zlaten zab neznaci deka e podobar.

Greota na Skoda kamiq bandaz skap kolku kola nekoja da staish

Pak ova e moe mislenje, ja si imam motor za kuropecanje :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
1.0 тси
И
1.0 тси дсг
Има огромна разлика во реална употреба. Да моторите кои се послаби кога се спарени со аутоматик се доста по прифатливи зошто лезетот секако ти го нуди самиот аутоматик. И да нема сила, си шалта си праи, си тера.

Отсутен Aleksandar90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180


1.0 била. Па што ку*ац, женско ја вози.


1.0 со подобри перформанси од на пр. Голф 3 2.0 GTI. На луѓево им пречи поимот 1.0 3 цилиндри, ама реалноста тоа е, и новите БМВ серија 1 се со неколку 3 цилиндарски мотори.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер


1.0 била. Па што ку*ац, женско ја вози.


1.0 со подобри перформанси од на пр. Голф 3 2.0 GTI. На луѓево им пречи поимот 1.0 3 цилиндри, ама реалноста тоа е, и новите БМВ серија 1 се со неколку 3 цилиндарски мотори.
Тоа што пречи енормно е мапирањето и гушењето на моторот. Инаку да си е ослободен со убава мапа, навистина ретко кој би имал забелешка.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Токму така.
Но на овој мотор само 20кс се добива.