Автор Тема: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...  (Прочитано 8159 пати)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Другар купи бандажи од 400€ и зеде половни гуми 🤦
За бандажи се има, за гуми мало сутра.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1485
Другар купи бандажи од 400€ и зеде половни гуми
За бандажи се има, за гуми мало сутра.
Човекот си имал јасно зацртани приоритетизќ, што не е јасно тука?

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен changetheoil savethecar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 999
 • Best Motors Worldwide
i jas se podnoviv:
4xBMW Styling 205 18"
4xPirelli Scorpion verde allseasons 235/50
da vidam kako ke pominam  leto/zima so voznja
ako ne mi se svigaat idnata prolet ke gi ponudam na forumov  ;D
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Стари ги купи или на ново?
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1485
Стари ги купи или на ново?
Се знае, бандаж нов, гума половна :)

Бтњ, со здравје да си ги гледаш и возиш. Стави слика да ја видиме :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен changetheoil savethecar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 999
 • Best Motors Worldwidena novo gumite od internet gi naracav : 129 EUR od guma
https://www.tooreifen.com
se pogodija super DOT 0823

felnite isto od internet od bmw shop hubauer:
https://www.hubauer-shop.de/DE/ : 295 EUR od felna (proizvoditel RONAL)

cekav odprilika dve nedeli.« Последно менување: 09 Јули 2023, 01:40:20 am changetheoil savethecar »
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен changetheoil savethecar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 999
 • Best Motors Worldwide
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Епа, каде сега со овие вулгаризми, јебига...

Зашто на ново?!
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Шкода секаде ја има


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Камерите на Порше Тајкан се од Октавија

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Шкода секаде ја има
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Само кваките са убави на тоа лајно, ни на старо не би га купил...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 234
Како ги гледаат возилата двата табори на темата

„Ново е подобро“ тим

Ново возило


Старо возило


„Старо е подобро“ тим

Ново возило


Старо возило


Уште 50 страни да имате пак никој со никого нема да се разбере

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
За мене старо е Е39 или Е60, ова спаѓа во ново  ;D

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Згрешка. Нефарбана тројка никој не би земал...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1485
Згрешка. Нефарбана тројка никој не би земал...
Се наоѓа и по некој таков...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk