Автор Тема: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...  (Прочитано 8162 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14074
 • Пудингот на шоферството
Има луѓе шо купуваа ТавриЈа на времето...ТавриЈа,нова,ТавриА...Со нив да разговараш. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Има луѓе шо купуваа ТавриЈа на времето...ТавриЈа,нова,ТавриА...Со нив да разговараш. ;D
Купуваа и Трабант, ама оние со опинците гледаа Клиника Шварцвалд...40 години подоцна не признаваат ништо освен Ауди 100 ;D

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Имав еден чичко цел живот на печалба у Германија. Се изнакупува половни мерцедеси и на крај у пензија купи нов Хјундаи Гец.

Се опамети ама у пензија.

У секој случај, муабетот не беше за нова кола, тоа се знае дека е најдобра опција.

Муабетот беше дечково крузал со 160 мирно и тивко со Скала 1.0.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Aleksandar90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
Добро , ај јас не сум крузал мирно со 160, еве на сликата ке видиш некој како со истата кола исто Не си круза со средно оптеретен 1.0 мотор на 4600 обртаи со 213км/ч. Може да го погледнете и видеото. Уживајте и молк.


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Не се докажувај, многу често не дава тоа резултати, па макар и со свои очи да видат, главно правило на форумот е тоа.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Добро , ај јас не сум крузал мирно со 160, еве на сликата ке видиш некој како со истата кола исто Не си круза со средно оптеретен 1.0 мотор на 4600 обртаи со 213км/ч. Може да го погледнете и видеото. Уживајте и молк.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ок. 1.0 крузање со 213.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔

Отсутен Aleksandar90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
Не се докажувај, многу често не дава тоа резултати, па макар и со свои очи да видат, главно правило на форумот е тоа.
Знам, знам, прекинувам со ова, не вреди.
« Последно менување: 02 Јули 2023, 21:13:58 pm Aleksandar90 »

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Туку @micika ја нема...

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
Што се напињате која е побрза која по ужување имала, битно е сите да сте среќни во тоа што го поседувате и имате па коментарите од страна не се битни, се додека секој во својата черга ужива

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14074
 • Пудингот на шоферството
Имав еден чичко цел живот на печалба у Германија. Се изнакупува половни мерцедеси и на крај у пензија купи нов Хјундаи Гец.

Се опамети ама у пензија.

У секој случај, муабетот не беше за нова кола, тоа се знае дека е најдобра опција.

Муабетот беше дечково крузал со 160 мирно и тивко со Скала 1.0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се опаметил ќе си купел нов Мерцедес...
2-4г стара Е класа,А6,5 серија со 60-80Ккм е подобар избор од било која нова Киа,Хјундаи,Шкода,Рено,Пежо и сл. ламарини...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Имав еден чичко цел живот на печалба у Германија. Се изнакупува половни мерцедеси и на крај у пензија купи нов Хјундаи Гец.

Се опамети ама у пензија.

У секој случај, муабетот не беше за нова кола, тоа се знае дека е најдобра опција.

Муабетот беше дечково крузал со 160 мирно и тивко со Скала 1.0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се опаметил ќе си купел нов Мерцедес...
2-4г стара Е класа,А6,5 серија со 60-80Ккм е подобар избор од било која нова Киа,Хјундаи,Шкода,Рено,Пежо и сл. ламарини...
Имаш купено нов Мерцедес?  Или било која нова од “ламариниве”?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Redneck

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
Да, колку ти шо имаш купено 2г стара Е класа 3.0


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14074
 • Пудингот на шоферството
Досега не сум се стекнал со доволно богатство да купувам нов Мерцедес на секои 2-3г каков што сакам.
А за ламарините мислам дека од предходниот пост цеќе треба да го знаеш одговорот.🙂
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Да, колку ти шо имаш купено 2г стара Е класа 3.0
Ако не се лажам ти возеше бмв од 1995? Или од 98ма?


Sent from my iPhone using Tapatalk