Автор Тема: Lepenje i repariranje na puknati sofersajbni do 3cm.шофершајбни  (Прочитано 224 пати)

Отсутен Marjan M. T.

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 31
    • Dzam
Ве молам пратете слика пред да се јавите да прашате дали се поправа и колку ќе ве чини.

Пратете ја сликата на вибер 078523155 за ориентациона цена

Информации од 10 до 18 часот.


1.Ако имате мала пукнатина средете ја веднаш зошто само од отварање и затварање на вратите знае да се прошири;
2. Возење по нерамни патишта може да ја отвори повеќе и да се рашири по должина или ширина
3. Промените на температурите најчесто се фактор за да пукнатината се прошири
4. Ако ја залепите наместо да ја смените ќе го зачувате оргиналниот фабрички печат
5. Кога ќе го продавате возилото можете да докажете дека ветробранот бил удрен од камче
6. Акрилните лепаци се појаки и од самото ветробранско стакло
7. Лошо наместен кедер околу ветробранот ( при комплетна промена) може да резултира со протекување во внатрешноста
8. Мала пукнатина ќе ви земе само 30 минути од вашето време до највеќе 75 минути за посложени и поголеми пукнатини
9. Поправката се извршува од сертификуван ( во УСА ) професионалец за автостакла од 1999год.
10. Поправеното автостакло поминува на регистрација без проблем
11. Добивате неограничена гаранција
12. Лепаците се успешно тестирани на NASCAR трките во Америка на брзини над 300км на час.
13. Најуспешно се лепат свежи пукнатини до 2 сантриметра
14. Пукнатина до 5 милиметра се рачуна за мала над 10 милиметра спага во големи
15. Запомнете дека малите и свежи оштетувања се поправаат поевтино и подобро

Кога треба да се смени и неможе да се поправи

1. Ако пукнатината е од едниот до другиот крај
2. Ако ветробранот е со дупка
3. Ако пукнатината е поголема од 3 сантиметри мали се шансите да се залепи успешно
4. Ако пукнатината или ударот е во видното поле на шоферот ( пред очите под прав агол) постои можност од прекршување на светлината ноќе и ризикот е на ваша сметка
5. Шампонот и средството за брисачи ја мрсат пукнатината затоа ставете салотејп веднаш
6. Пукнати стакла од внатрешна страна не се поправаат
7. Не тргнувајте преку граница и со најмалку оштетена шофершајбна ( не сакате да ви местат нова било каде во соседството)
8. Цената на поправката не зависи од марката на вашето возило туку од аголот на поставеност на шофершајбната (коса или вертикална)

https://reklama5.mk/Dzam

https://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=4607445

https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/servis-za-vozila/prodazba/skopje/gorce-petrov/lepenje-i-repariranje-na-puknati-sofersajbni-3cm/3057560


Поздрав,

Марјан М.Т.П.С.  Само на кратко, лепаците што ги гледате на инстаграм ( капнува лепак и ја снемува пукнатината )  се генерално во ред но процедурата е комплетно различна и затоа не се полнаат линиите како на видеата. Со такви лепаци се средуваат зуцки но не и пукнатини.
Ако пробате сами и лепакот навлезе делимично рачунајте дека е неповратен процес е и неможе после тоа да се работи на стаклото кое е со пукнатина  и навлезен лепак.

еве го ефектот од такви поправки прашајте се дали би платиле за вакво нешто, дали мислите дека е залепено и дали ке помине на регистрација?


Препорака

НЕ ЧЕКАЈТЕ ДА СЕ РАШИРИ И ДА Е САМО МИЛИМЕТАР ДВА ЛИНИЈА СРЕДЕТЕ ЈА ШТО ПОБРЗО.

« Последно менување: Мај 25, 2023, 23:24:05 pm Marjan M. T. »
50% of something is more than 100% of nothing