Автор Тема: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine  (Прочитано 1503 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53253
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #15 на: Април 05, 2023, 21:52:43 pm »
Збогувајте се со дизелите. Ова е новата реалност
Нека се збогуваат они со продажбата, Шкода ќе нема кај да ги ставаат парите веќе...

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5718
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #16 на: Април 06, 2023, 07:23:06 am »
Како да крени дизелот кога не го произведуваат повеќе.


Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5510
 • 69
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #17 на: Април 06, 2023, 08:25:27 am »
Коливе со таблетиве внатре го изгубија духот, енергијата и ликот.
Сите се како без идентитет.
Штом нема издизајнирано копче, и све е само еден екран, стварно ми нема никаква енергија.
Се осеќам како да сум влегол во црн фрижидер.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2246
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #18 на: Април 06, 2023, 10:13:41 am »
Мислам дека луѓето што имаат купено некое солидно возило во периодот 2010-2019 уште долго ќе ги возат истите. Не гледам причина зошто би дал 50к за вакво нешто.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13656
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #19 на: Април 06, 2023, 12:00:32 pm »
За вакво нешто би размислувам дали 20К да дадам,50 не дљвам па Еуроџекпот да добијам.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4357
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #20 на: Април 06, 2023, 12:32:33 pm »
За 20 имаш Фабиа mpi... Skoda simply clever.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #21 на: Април 06, 2023, 21:13:28 pm »
Коливе со таблетиве внатре го изгубија духот, енергијата и ликот.
Сите се како без идентитет.
Штом нема издизајнирано копче, и све е само еден екран, стварно ми нема никаква енергија.
Се осеќам како да сум влегол во црн фрижидер.

Стар си Сале, си остарел, чим не ти се дига на нови коли сигурно и дома не ти се дига ;D

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 194
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #22 на: Април 07, 2023, 10:46:02 am »
Коливе со таблетиве внатре го изгубија духот, енергијата и ликот.
Сите се како без идентитет.
Штом нема издизајнирано копче, и све е само еден екран, стварно ми нема никаква енергија.
Се осеќам како да сум влегол во црн фрижидер.

Не е само тоа, @ZeroCool увек пали Android Auto, па дигитално немаш ни некоја разлика од кола до кола.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #23 на: Април 07, 2023, 11:01:30 am »
Ваљда на мене мислеше, али да, забелешка на место. Со таа напомена што кај Реново целиот OS е од гугл, па упалил ја или не, он си тера Андроид Ауто.

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 194
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #24 на: Април 07, 2023, 11:06:05 am »
Ваљда на мене мислеше, али да, забелешка на место. Со таа напомена што кај Реново целиот OS е од гугл, па упалил ја или не, он си тера Андроид Ауто.

Da, te utnav so hakerot od filmot od 1995. Jas bi gi koristel nivnite nativni sistemi, sepak Carplay/Android Auto se unificirani i mislam deka dosadna ja pravat kolata

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1248
Одг: CARclub Тест: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine
« Одговори #25 на: Април 19, 2023, 19:48:06 pm »
И сеа као се уште е забрането зборење на мобиле додек возиш, а типкање по тоа таблетите да регулираш клима, греење, јачина на звук или бирање радио станица, не е казниво