Автор Тема: CARclub Тест: 2023 Skoda Kodiaq Sportline  (Прочитано 2958 пати)

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1002
Одг: CARclub Тест: 2023 Skoda Kodiaq Sportline
« Одговори #45 на: Март 08, 2023, 12:53:05 pm »
Туарег моментално се продава 120.000 евра.

Некогаш Q8, Porche Cayenne се купуваше за тие пари.

Отсутен nikola98

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 37
Одг: CARclub Тест: 2023 Skoda Kodiaq Sportline
« Одговори #46 на: Март 08, 2023, 13:08:21 pm »
Некогаш Q8, Porche Cayenne се купуваше за тие пари.

Cayenne имаш од 80.000 па нагоре.

Туарег моментално се продава 120.000 евра.

Грешка си. 65.000 евра му е почетна на обична верзија, и околу 80к на р лајн верзијата.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53254
 • Махер
Одг: CARclub Тест: 2023 Skoda Kodiaq Sportline
« Одговори #47 на: Март 08, 2023, 13:11:46 pm »
October 12, 2007

https://jalopnik.com/volkswagen-touareg-r50-v10-diesel-officially-revealed-310116
Priced at 88,260 Euro, the Touareg can be ordered in Germany beginning in November.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 939
Одг: CARclub Тест: 2023 Skoda Kodiaq Sportline
« Одговори #48 на: Март 08, 2023, 13:54:10 pm »
« Последно менување: Март 08, 2023, 13:59:42 pm JezuzNoChill »

Отсутен nikola98

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 37
Одг: CARclub Тест: 2023 Skoda Kodiaq Sportline
« Одговори #49 на: Март 08, 2023, 14:13:21 pm »
https://www.volkswagen-automobile-berlin.de/neuwagen/neuwagensuche/?make=52&model=5201312

Повели друг ценовник. Од 63.000 па нагоре.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28593
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: 2023 Skoda Kodiaq Sportline
« Одговори #50 на: Март 08, 2023, 14:20:33 pm »
Или можете да видите и кај нас, наместо по белиот свет, пошто сепак споредуваме со цена на кола тука во Македонија.

Туарег почнува од 83.000 Евра.