Автор Тема: 2011 Renault Megane RS250  (Прочитано 1821 пати)

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1188
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #15 на: Септември 17, 2022, 13:58:23 pm »
Создравје да се вози одличен примерок

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1053
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #16 на: Септември 17, 2022, 14:09:47 pm »
Како тргнува тоа ме интересира?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #17 на: Септември 18, 2022, 01:47:24 am »
Како тргнува тоа ме интересира?

Одлично, нема torque steer и нема пролизгување (освен во најјаката мапа за педалата, ама таа реално освен на стаза не е корисна никаде, Sport е златната средина).

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #18 на: Септември 23, 2022, 22:47:55 pm »
Некоја сликичка, се погоди убав денот денес.
Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #19 на: Септември 26, 2022, 21:50:49 pm »
Плачи за полирање.

Присутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5092
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #20 на: Септември 26, 2022, 21:54:18 pm »
А бе не плачи, ама си сака...

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #21 на: Септември 27, 2022, 01:00:08 am »
Плачи за полирање.

Ау да, на сликиве не се ни познава толку. Ќе си го добие цел третман, полирање/хемиско/керамика, прво нешто ми е замена на кочниците и надворешните спони исто се за менување, да го решам тоа неделава.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #22 на: Септември 27, 2022, 20:51:22 pm »
https://youtube.com/shorts/F7Y7dWm6Fjo?feature=share

Искрено, видео doesn't do it justice. Многу е погласна и повеќе звук вади на високи вртежи во живо. Препорака, слушнете на слушалки. :)
« Последно менување: Септември 27, 2022, 20:57:30 pm andrejnaumovski »

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #23 на: Септември 29, 2022, 21:23:24 pm »
Нарачани нови ОЕМ Брембо вентилирачки дискови и плочки, и надворешни спони за лево и десно, од Рено Мк, вкупна цена 64900МКД без монтажата. Ко за БМВ да купувам делови мамицу, не за Рено...

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 827
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #24 на: Септември 29, 2022, 21:57:55 pm »
https://youtube.com/shorts/F7Y7dWm6Fjo?feature=share

Искрено, видео doesn't do it justice. Многу е погласна и повеќе звук вади на високи вртежи во живо. Препорака, слушнете на слушалки. :)
Eeee pa ti mnogu nezno :) stegni ja tamu do limiter neka spuka

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3450
 • Samo VW je auto!
Одг: 2011 Renault Megane RS250
« Одговори #25 на: Септември 30, 2022, 08:17:12 am »
Со здравје да го возиш добар примерок си зел. За оем делови контактирај ме. Меганот веќе вози сет ребраст, сет пк и термостат оем кој ги нарачавме од страна со претходниот газда за многу поевтини цени од мк. 😀
GTI je zmaj