Автор Тема: Купувам кола до 10-11К евра.  (Прочитано 2663 пати)

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1712
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #30 на: 05 Септември 2022, 12:36:27 pm »
@Deni Не знам за Dacia предпоставувам дека напредуваат, ама ако на крајот се решам накај ново ке одам накај Toyota Corolla. Сега за сега ке пробам да најдам нешто во предвидениот буџет. Го видов и јас Leonot но некако поради опремата ми заликува на rent-a-car кола поради тоа што и другит Leon со 1.6 дизел е со истата опрема, но ке траба да се провери.
@Simo - Carrier159 ја видов Алфата од @marjanot, но немам потреба од таква кола.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Помислив да ти пишам, ама па страв ми е салеСК да не ми улета со клизачи што сум препорачал нова кола од 16-17.000 еур,а човекот барал стара до 11.000еур.

Другар беше на иста мисла и се реши за нова корола уште во мај, ја чекаше 3 месеци. 16.000 и нешто основната 1.2 турбо. Јас искрено се изненадив како фино иде колата, да купувам кола во моментов би ми била прв избор, само малце ми е тесен просторот позади и гепекот ми е безвезе исечен со задниот крај.


Штета тој мотор не го продават веќе.


Отсутен Marquess

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 57
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #32 на: 05 Септември 2022, 13:09:31 pm »
Јас мислам дека ќе помогнам со едно видео кое според мене е мислам на место.


И ова да се провери, ако се бара сочувано: https://forum.carclub.mk/index.php/topic,25382.0.html
Ова лајно да го заобиколиш у широк лак.
Само на форумов ваква не-кола може да ти се препорача.
Ќе ја купиш,нема да искочиш од сервис,ќе фрлиш тон пари за гориво и ќе палиш кандило да најдеш некоја будала да ја продадеш коа ќе и дојде времето.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Срамота е да коментираш за кола што не си ја ни видел во живо. Уште поголема срамота е да пишуваш дека е измет.
Домашна задача за тебе. Прогуглај малку за моделов и види како е покажан во однос на квалитет и расипливост.
Ако ти е тешко, можиш да му пишиш на Марјанот, па да ти раскажи на кратко како се понаша колата во овие години додека ја поседува.
Па настрана од интересни мемиња, да си донесиш заклучот самиот ти.
Срамота е само да етикетираш некој дека бил сељак само зашто имал различно мислење и вкус за коли.
Инаку живеам во Влае,не во Скудриње,така да свашта се имам изнагледано и изнавозено.
Последна алфа во мој круг на луѓе беше една џулиета која другар многу неискусно ја трампаше за ауди а4ка (некоја година постара од алфата) и го колнеше денот коа го напраи тој непромислен потег.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk



Јас никаде не ставив етика со зборот сељак. Изгледа си имаш предрасуди некој.
Како и да е.
Не мора да си ги вадиш фрустрациите овде на форум и во тема каде што се бара реално мислење.

Исто и мене ме интересира. Која кола не чинеше алфата или аудито? Сменил златно ауди за алфа?
Сељак спомна оној 3 поста над тебе,не ти.
Аудито беше злато за џулиетата ако беше 5 год постаро.
Мислам дека уште неможе да ја продаде...

Незнам зашто мене ми се препишува "лечење фрустрации" кога никола прв почна со ад хоминем напади,валда дека му го сронив бисерот односно кажав лошо мислење за алфа кола.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6511
  • French diamond
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #33 на: 05 Септември 2022, 13:28:53 pm »
Па не е за секој сељак реков де, не реков дека си ти тоа, ете јас сум сељак и возам Алфа, за мене е...ајде да изнесам свое искуство со расипливите марки, пошто претежно такви возам.
До сега кај нас дома сме имале 3 Рено Меган, 1 Рено Лагуна без никаков проблем сите 4, моментално јас имам Џулиета, брат ми има 147, а татко ми Меган, исто без никакви проблеми се возат сите.

Од блиски мои :

- Ауди А4 Б6 - моментално е на 3то турбо, троши масленце, бара ново турбо пак
- Vw Polo - прво проблеми со деклата, на крај мораше да се смени нов мотор
- Тојота Рав4 - пукна блокот, сменет мотор
- Голф 5 - дојде со возење до Германија, го вратија на шлеп назад, од нигде никаде цркна компјутерот
- Бмв 1 - дувна диктон на декла, трошеше масло и протропа ланецот, го продаде

Затоа е моето бранење на "расипливите" марки, од искуство  ;)

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #34 на: 05 Септември 2022, 14:16:50 pm »
Нема кола за која не се пројаде гомна на форумов.
Ненормална работа...




Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10886
  • 430i
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #35 на: 05 Септември 2022, 15:00:30 pm »
И ова да се провери, ако се бара сочувано: https://forum.carclub.mk/index.php/topic,25382.0.html
Ова лајно да го заобиколиш у широк лак.
Само на форумов ваква не-кола може да ти се препорача.
Ќе ја купиш,нема да искочиш од сервис,ќе фрлиш тон пари за гориво и ќе палиш кандило да најдеш некоја будала да ја продадеш коа ќе и дојде времето.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


ако имаш повеќе инфо за лајново од не-кола што се нуди на форумов, ела ПП да не му ја гушиме темата на колегата клабер
сепак очекувам од граѓанин од Влае поцивилизиран разговор наместо шљакање со лајна на тастатура


Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6965
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #36 на: 05 Септември 2022, 16:02:27 pm »
- Еј, ја глеаш онаа дрољана?
- Шо, си ја е*ел?
- Не бе брат ама сум чул.

Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2055
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #37 на: 05 Септември 2022, 16:10:02 pm »
Да имав пари и да ми требаше - денес ќе ја земев Алфата на marjanot. Попладнево.
Исто како што ќе го земев Леонот негов пред да го купам мојот.

Присутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5663
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #38 на: 05 Септември 2022, 17:54:32 pm »
Те човеко пати од БМВ,2 БМВ-на дефек за 1 недела

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #39 на: 07 Септември 2022, 09:01:46 am »
Србија се поефтини колите, увезвај од таму. Овие лански цени се дури.  ;D