Автор Тема: Купувам Fiat 128 Sport Coupe  (Прочитано 354 пати)

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 379
Купувам Fiat 128 Sport Coupe
« на: Мај 06, 2022, 11:01:15 am »
Како што кажува и насловот, купувам Fiat 128 Sport Coupe, најважно ми е да има легални документи.

Во прилог слика од моделот:

Aus Liebe Zum Automobil...

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Купувам Fiat 128 Sport Coupe
« Одговори #1 на: Мај 06, 2022, 11:03:00 am »
Ееех, љубов од детство... одамна немам сретнато по огласиве, имаше пред некоја година, две у еден оглас, ама прескапани беа...
« Последно менување: Мај 06, 2022, 11:35:18 am Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 379
Одг: Купувам Fiat 128 Sport Coupe
« Одговори #2 на: Мај 06, 2022, 11:05:37 am »
Татко ми во 80тите возел таква црвена, и живеел 7-8 години во Ѓорче, можеби и ја знаеш колата :)
Aus Liebe Zum Automobil...

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Купувам Fiat 128 Sport Coupe
« Одговори #3 на: Мај 06, 2022, 11:14:49 am »
Јас дете бев, имаше ми се чииини кај општината у ѓорче една (таму позади сервис Илија у близина), или можеби кај градинката спроти општината, не ми текнува точно. Ама знам дека имаше. Ако е таа, тогаш ја знам :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 379
Одг: Купувам Fiat 128 Sport Coupe
« Одговори #4 на: Мај 06, 2022, 11:32:09 am »
Се надевам ќе најдам сега некоја да ја спасиме од преса :)
Aus Liebe Zum Automobil...

Присутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2545
Одг: Купувам Fiat 128 Sport Coupe
« Одговори #5 на: Мај 06, 2022, 13:11:48 pm »
Се вртеа скоро на оглас 2 комада, во Бутел, ако најдам ќе ти пратам.

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 379
Одг: Купувам Fiat 128 Sport Coupe
« Одговори #6 на: Мај 06, 2022, 14:02:39 pm »
Знам, бев ги гледав, но дечкото се реши дека нема да ги продава, односно од двете ке направи една.
Aus Liebe Zum Automobil...