Автор Тема: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март  (Прочитано 4956 пати)

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #15 на: Март 08, 2022, 21:26:19 pm »
Морам ден стојадин во живото да поседувам, ама 1300 "гибнат" во моторот :)
Не ти треба гибнат, 1300 Специјал ти треба. Во потрага сум по таков сега, најдов еден во Србија, ама уште сум во мисла.
Данило од Врање не пропушта собир со плавиов 101. :D
Исто му реков, не пропушташ собир овде, вика овде ми е ко втор дом.

Инаку му е пак средуен, нови страници све комплет.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2723
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #16 на: Март 08, 2022, 21:56:20 pm »
Па не му беше убаво среден, врати сечени на пола, калемени, Филип покојни баш го примети, 100 маани му најде, се наапа малце Данило тогаш 😂

Можи незнам, не сум ги забаратал мн, знам само дека како дете едвај чекав да ме вози еден комшија со вакво со кружни фарови со жмигавците напред на крила. Викаше дека моторот му бил посебен, то ес од џандарско бил изваен преправан. Одеше упм режеше, плус имаше еден мирисис на бензин внатре, абе дроога у пичку матерну :D

Овој е 1.3, ама не е чепнат само, туку е мнооогу чепнат, го продаде Деки пред некоја година, се заеба...

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #17 на: Март 08, 2022, 22:17:47 pm »
Па не му беше убаво среден, врати сечени на пола, калемени, Филип покојни баш го примети, 100 маани му најде, се наапа малце Данило тогаш 😂

Можи незнам, не сум ги забаратал мн, знам само дека како дете едвај чекав да ме вози еден комшија со вакво со кружни фарови со жмигавците напред на крила. Викаше дека моторот му бил посебен, то ес од џандарско бил изваен преправан. Одеше упм режеше, плус имаше еден мирисис на бензин внатре, абе дроога у пичку матерну :D

Овој е 1.3, ама не е чепнат само, туку е мнооогу чепнат, го продаде Деки пред некоја година, се заеба...
Ех Филипче бог да го прости мајстор и пол беше, ништо не му бегаше. За мене некој ќе спомнеше за Дијаната нешо у стил само да е здрава он им викаше поздрава амин ама лошо е фарбана. :D Он требаше да ми ја средуе заштита коај ќе требаше да обновим, му викам абе преку ова сеа и цепај ааа не не вика, ако дојде у мој раце иде све од почеток и така и ќе беше, ама ете, си имал други планови...

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6451
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #18 на: Март 08, 2022, 22:25:14 pm »
На 4-тата слика, Благица на Номче ли е тоа?
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2723
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #19 на: Март 08, 2022, 23:15:25 pm »
Мислам дека не е Благето, ама не сум сигурен :D

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #20 на: Март 08, 2022, 23:40:54 pm »
Постар пар ја возеа, баба и дедо. Таблицата СК-100-ХХ нешто беше.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6451
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #21 на: Март 08, 2022, 23:48:13 pm »
Не сум го видел сто години, ама сега дури ми текна дека некои поразлични тркалца имаше...
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2723
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #22 на: Март 09, 2022, 06:30:44 am »
Благица е крем боја и поновиот модел, со другите штопови.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #23 на: Март 09, 2022, 08:28:04 am »
На 4-тата слика, Благица на Номче ли е тоа?

Не ќе да е Благица. Ваљда помлада жена има Номче земено.

Присутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1459
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #24 на: Март 09, 2022, 10:55:20 am »
Филип што го зборите, починат е некој млад од болест или?

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2723
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #25 на: Март 09, 2022, 11:35:46 am »
Филип што го зборите, починат е некој млад од болест или?

Сам си пресуди...

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #26 на: Март 09, 2022, 12:55:52 pm »
секси кадетчето

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #27 на: Март 09, 2022, 13:16:11 pm »
Морам ден стојадин во живото да поседувам, ама 1300 "гибнат" во моторот :)
Не ти треба гибнат, 1300 Специјал ти треба. Во потрага сум по таков сега, најдов еден во Србија, ама уште сум во мисла.
Данило од Врање не пропушта собир со плавиов 101. :D

Кажи ми знаеш како е со увоз на коли од Србија? Сеа со ова Open Balkan имаат некое олеснување направено?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #28 на: Март 09, 2022, 13:36:37 pm »
Има, ако мава на бело :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: Собир на олдтајмери по повод 8ми Март
« Одговори #29 на: Март 09, 2022, 16:47:09 pm »
Има, ако мава на бело :D

Забрани Вучич извоз на брашно. Не лажи сеа ;D