Автор Тема: Предлог за нова кола  (Прочитано 28426 пати)

Присутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1247
Предлог за нова кола
« на: Јануари 12, 2022, 22:48:11 pm »
На Супербот најверојатно му е оваа последна година, па полека да се спремаме. Како стојат работите ќе треба побрзо да се реагира пошто времето на чекање е големо.
Заменикот треба да е или појак или ист. Не СУВ, не дизел...
Би довлечкал добра Giulia QV ама не ми одговара кешарица да плаќам (мање више тоа) а и некако чим не ја бидна претходно мислам дека не е судена.
Предлози и мислења молим!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13834
 • Пудингот на шоферството
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #1 на: Јануари 12, 2022, 22:50:10 pm »
Буџет?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1247
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #2 на: Јануари 12, 2022, 22:55:51 pm »
Зависи, ако ептен се загреам ќе одврзам ќесе...
Немам идеа, неможам да одредам буџет.
Еве почетно нека е колку Супербот + 20%

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #3 на: Јануари 12, 2022, 23:04:33 pm »
Нарачај си или Giulia Veloce или Giulia Ti, турбо бензин 280 коњи. Имаш и AWD верзија ако е толку нужно. Има и тач скрин и поарни пластики внатре од првите. Доплати за карбон кадите и 19ките од QV ако ти се даваат пари.

Толку ќе кошта, околу 50.000 без екстрите.

И онака брзо ги менуваш колите, за Џулијата ќе имаш барем на форумов 2-3 купци за 3-4 години ако е така стокмена и пазена/мазена. :)

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 508
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #4 на: Јануари 12, 2022, 23:17:35 pm »
И јас гласам за Giulia, барем на нас кој не можеме да земеме ке ни направиш кеиф.

Присутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1301
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #5 на: Јануари 12, 2022, 23:52:10 pm »
може малце слаба за твој вкус ама мене ми фаќа око

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4510
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #6 на: Јануари 13, 2022, 00:02:50 am »
Не дека не ми е убава, ама 50/60 иљади евра да фукнам на Алфа Џулиа ми е жива лудост, особено после Суперб 4×4 напукан до максимум.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3348
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #7 на: Јануари 13, 2022, 00:10:35 am »
Каков лексуз се зима за тие пари....

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1677
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #8 на: Јануари 13, 2022, 00:12:15 am »
Не дека не ми е убава, ама 50/60 иљади евра да фукнам на Алфа Џулиа ми е жива лудост, особено после Суперб 4×4 напукан до максимум.

Со моето нестручно но сепак доволно знаење би рекол Џулија е каде каде подобро возило од суперб.

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4510
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #9 на: Јануари 13, 2022, 00:16:52 am »
Паа незнам колу е подобра од 4х4 суперб со 300 коња.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1677
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #10 на: Јануари 13, 2022, 00:21:30 am »
Паа незнам колу е подобра од 4х4 суперб со 300 коња.

Не е се во јачина на мотор, шасијата игра огромна улога.  Воедно верувам дека Џулија та има мотор со над 200 коња.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #11 на: Јануари 13, 2022, 00:23:53 am »
Guilia e веќе стар модел. Нема смисла да се фукнат толку пари за модел кој е 6-7 год на пазарот, според мене секако. Miksi не е некој заљубеник до толку во брендот па да и прогледува се низ прсти, а и мислам дека нови бензинци од тоа возило не се носат кај нас. Додуша секако нема да биде Guilia, никој не купува Guilia.

Од мене гласот оди за ова:
BMW M340i XDrive G20 (Цената на нови им е ту мач, али...)


« Последно менување: Јануари 13, 2022, 08:48:54 am Sase_91 »
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4510
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #12 на: Јануари 13, 2022, 00:24:56 am »
Јас би играл вака, домакинско 2018та со 50ккм BMW 540i Touring Xdrive m sportpaket 340 коњи
I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 540i Touring xDrive M-Sportpaket HUD PANORAMA
First Registration: 02/2018 Mileage: 51.832 km Fuel: Petrol, E10-enabled Power: 250 kW (340 Hp)
Price: €41,990


https://link.mobile.de?link=https%3A%2F%2Fsuchen.mobile.de%2Ffahrzeuge%2Fdetails.html%3Fid%3D337591168%26utm_source%3DsharedAd%26utm_medium%3Dandroid%26utm_campaign%3DDynamicLinkApp&apn=de.mobile.android.app&amv=690&st=BMW%20540i%20Touring%20xDrive%20M-Sportpaket%20HUD%20PANORAMA&sd=First%20Registration%3A%2002%2F2018%0AMileage%3A%2051.832%C2%A0km%0AFuel%3A%20Petrol%2C%20E10-enabled%0APower%3A%20250%C2%A0kW%C2%A0(340%C2%A0Hp)%0A&si=https%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2F00%2Fs%2FNzY4WDEwMjQ%3D%2Fz%2Fc3AAAOSwMl9h30l0%2F%24_20.JPG&utm_campaign=DynamicLinkApp&utm_medium=android&utm_source=sharedAd
« Последно менување: Јануари 13, 2022, 00:33:46 am vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 581
 • Сузуки Витариче
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #13 на: Јануари 13, 2022, 00:43:48 am »
KIA Stinger? :)
Потпис.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #14 на: Јануари 13, 2022, 00:44:20 am »
Kia Stinger? Нешто по уникатно
Lexus ES/LS.
Audi A6/S6 караван

Не е 250 коња ама ене ти го E класата на кумашинчето 30K€ E300 hybrid со целосна можна опрема и гледана како очите.