Автор Тема: Formula 1 - Season 2022  (Прочитано 22476 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3099
Formula 1 - Season 2022
« на: Декември 14, 2021, 14:34:45 pm »
Нова сезона, нова тетратка.

Да не труеме во претходната со дискусии и натегања.

2022 ќе биде сосема поинаква сезона од аспект на регулативите како да се состави еден болид.

Па да ја фатиме дискусијата со ред.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4919
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #1 на: Декември 14, 2021, 16:25:24 pm »
Нека стоо, рано-о...

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11547
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #2 на: Декември 14, 2021, 18:10:58 pm »
Да отвориме и за 2023 ако не па ;D

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1459
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #3 на: Декември 14, 2021, 23:07:11 pm »
Ај до година ферари да се врати кај шо му е местото. Да гледаме поќе дуели како Перез Хамилтон. Да има поќе тркање.
Расел да е новиот Розберг.
И да не гњават многу жените во недела ете сеа скоро 4 месеци сме слобоодни :)
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #4 на: Декември 16, 2021, 10:16:34 am »

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1114
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #5 на: Декември 16, 2021, 11:32:55 am »
Би требало да биде интересна сезона фактот што почнува новата "ера" на скроз различните дизајни  на болидите би требало да влее нова неизвесност.. На тестовиве вчера што се одржаа можеше да се види како би изгледало новото предно крилоо без милион аеродинамики на него накитено и новите пневматици 18 ки те изгледа чудно  на прв поглед, Интересно би било и како статија на порталот да се направи @zeroSignal со сите нови технички спецификации на болидот што би биле за новата сезона

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5013
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #6 на: Декември 16, 2021, 12:02:20 pm »
Ќе се измеша редоследот, ќе се истегнат разликите меѓу болидите би рекол до 3 секунди во квалификации. Некој ќе ја погоди формулата, некој не.

Се надевам на Ферари и Мекларен да направат подобра кола од Мерцедес и Ред Бул, да се разбие монотонија, не се трпат повеќе Макс и Хамилтон на подиум, ептен се тапа.
Нешто Сајнц Мајнц Хајнц во борба за титула да се измешаат и други, да ги видиме нивните солзи или нерви.  ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10540
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #7 на: Декември 16, 2021, 13:30:42 pm »
вчера на последните тестирања Шварцман со Хаас беше најбрз :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16426
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #8 на: Декември 16, 2021, 13:31:22 pm »
вчера на последните тестирања Шварцман со Хаас беше најбрз :)

Другите уште мамурни...

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8534
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #9 на: Декември 16, 2021, 13:51:00 pm »
Сомнително е ова, американците како да си ја наредиле работата :)

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1114
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #10 на: Декември 16, 2021, 13:52:17 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #11 на: Декември 19, 2021, 14:57:07 pm »
Малку се позанимавав како би изгледал болидот на Alfa Romeo ако носи фабрички 18-инчни алуминиумски бандажи:Повеќе: https://www.instagram.com/p/CXqePXfM6S1/

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5013
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #12 на: Декември 20, 2021, 07:37:01 am »
Ајде во иднина уште повеќе тапа патеки, Катар, Јемен, Оман...


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #13 на: Декември 24, 2021, 08:46:54 am »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #14 на: Јануари 01, 2022, 18:43:25 pm »
Jeddah е втора во календарот за 2022.