Автор Тема: Звучници Klipsch Reference RF-62 II  (Прочитано 1127 пати)

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 474
Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« на: Декември 04, 2021, 22:58:06 pm »
Продавам High-End  звучници Klipsch Reference RF-62 II во одлична состојба.
Звучниците максимално се зачувани.
Цена 550 евра.
Локација Кичево 078-504-415
За љубители на добриот звук, проверка, тест и лично преземање.

Frequency Response 35Hz-24KHz ± 3dB
Power Handling 125W RMS / 500W
Peak Sensitivity 97dB @ 2.83V / 1m
Nominal Impedance 8 ohms compatible
High Frequency Drivers 1” (2.54cm) Titanium diaphragm compression driver mated to 90° x 60° square Tractrix® Horn
High Frequency Crossover 1500Hz
Low Frequency Drivers Dual 6.5” (16.5cm) Cerametallic™ cone woofers
Inputs Dual binding posts / bi-wire / bi-amp
Enclosure Type Bass-reflex via dual rear-firing ports
Height 40.2” (102cm) with feet
Width 8.5” (21.6cm)
Depth 15.4” (39cm) with grille
Weight 49.1lbs (22.3kg)
Finish Black Ash & Cherry woodgrain vinyl
Built From 2010


Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3439
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #1 на: Декември 04, 2021, 23:32:54 pm »
"Hi-fi" ваљда, не "High end"    :)
Со среќа во продажбата.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5840
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #2 на: Декември 05, 2021, 00:54:38 am »
Убаво си пиша човекот, него Стратро си замина од форум како Тито од Југославија, само со помалку драми :)))

Земи јави му се тамо... :D
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27702
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #3 на: Декември 06, 2021, 11:49:10 am »
Ах бе...

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5840
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #4 на: Декември 06, 2021, 17:17:53 pm »
Зимај Зеро, што го чудиш :)))
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 474
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #5 на: Декември 06, 2021, 17:41:57 pm »
Koj ќе ги земе ќе се изнаужива во слушање на музика.

Сум сменил доста звучници, но Klipsch најпозитивно ме изненади.

Имаат голема осетливост погодни се и за послаби појачала, изобилуваат со премоќен бас, средни и високи тонови совршено чисти и реални.

Нека не ве лаже големината на басот од 6.5 инчи, даваат навистина ниска фреквенција за разлика од голем број на други звучници дури кои имаат и по 8 инчи басови.

Нема потреба од дополнител активен вуфер. Ова го зборувам ако се слуша на чисто стерео појачало.

Ги продавам поради што ја зедов поголемата и појака серија исто од Klipsh RF82.Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27702
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #6 на: Декември 06, 2021, 17:59:14 pm »
Зимај Зеро, што го чудиш :)))

Кога ќе ја склопам домашната кино-сала. :)

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3764
 • Боинг 747
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #7 на: Декември 07, 2021, 19:51:52 pm »
Klipsch се двои со квалитет од сите други.
Звукот што го вадат звучнициве за мене е перверзија :)
Башка кога ќе се прочита историјатот на фирмата јасно станува што е што.

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 474
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #8 на: Декември 11, 2021, 17:27:56 pm »
Само за членови на форумот пред новогодишно намалување на 500 евра.

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 474
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #9 на: Декември 18, 2021, 21:43:00 pm »
Ајде еден БУМП и некоја слика да го разубави овој бумп!


Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 474
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #10 на: Декември 20, 2021, 20:17:43 pm »

Последно намалување на цена 450 евра или 27500 денари, под оваа цена звучниците нема да ги продавам.

Кој сака квалитет нека повели да ги види слушне, и да се увери во ова што го кажувам.
 

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 474
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #11 на: Декември 28, 2021, 00:17:52 am »

Продадени надвор од форумот, може затворање на огласот!

Некој што имал намера да купува звучници, пропушти добра прилика да има навистина предобри звучници.
За разлика од голем број на други звучници кои се продаваат кај нас, било тоа користени или нови, ретко за оваа цена некои други може да им парираат.
 

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11172
 • Архитект
Одг: Звучници Klipsch Reference RF-62 II
« Одговори #12 на: Декември 28, 2021, 10:05:25 am »
Јас чекам некој b&w да продаваш
;D