Автор Тема: Toyota Corolla X 1.4 D-4D  (Прочитано 10852 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #75 на: 20 Ноември 2023, 10:29:19 am »
Тазе измиена :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Овде полиран ти е фарот? Дека делува многу подобро.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 829
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #76 на: 20 Ноември 2023, 11:51:59 am »
Тазе измиена :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Овде полиран ти е фарот? Дека делува многу подобро.
Да, кога го сменив тој шо беше скршен, односно десниот, го полирав левиот, оти мн имаше разлика.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 829
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #77 на: 23 Ноември 2023, 00:33:21 am »
Денес монтирани 4 зимски гуми Kelly Winter HP, кои ми останаа од претходно од Мерцедесот. Кога беа на Мерцедесот беше ОК, самата кола имаше добра изолација и внатре не се слушаше бучава, сега на оваа доста се слуша таа бучава, ама човек на се се навикнува. :D


Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 829
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #78 на: 02 Февруари 2024, 13:34:45 pm »
Денес пак регистрација, полиса 5846 денари, технички и останати давачки 5647 денари, или вкупно 11 520 денари. Немаше забелешки на техничкиот преглед. Тераме далје. 😁

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 829
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #79 на: 20 Мај 2024, 11:36:09 am »
Пак време за сервис на 198 000 километри, 4 литри масло - 2480 денари, филтер за воздух Филтрон 1150 денари, филтер за воздух Комлајн - 400 денари и филтер за масло Филтрон - 400 денари, или вкупно 4430 денари. Механичарот ми е кумашин не сакаше пари да земе за работна рака. Иначе еве во 2,5 години се случи првиот дефект, прегоре сијаличката на левиот штоп, новата кошташе 120 денари. Тераме понатаму. :DОтсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #80 на: 20 Мај 2024, 12:24:55 pm »
Затоа не ја бива тојота. Не се расипува и ти крши филм. Не можеш да се спријателиш со мајстори.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 829
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #81 на: 20 Мај 2024, 13:38:26 pm »
Затоа не ја бива тојота. Не се расипува и ти крши филм. Не можеш да се спријателиш со мајстори.
Хаха неее, на виа мајстор сум му кум и на венчавка, и на крштевка на детето, башка и другари од мали нозе. 😁

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5498
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #82 на: 20 Мај 2024, 15:53:48 pm »
Mu bilo sram pari da ti zeme za promena na sjalicka :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6972
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #83 на: 20 Мај 2024, 17:42:25 pm »
Пак време за сервис на 198 000 километри, 4 литри масло - 2480 денари, филтер за воздух Филтрон 1150 денари, филтер за воздух Комлајн - 400 денари и филтер за масло Филтрон - 400 денари, или вкупно 4430 денари. Механичарот ми е кумашин не сакаше пари да земе за работна рака. Иначе еве во 2,5 години се случи првиот дефект, прегоре сијаличката на левиот штоп, новата кошташе 120 денари. Тераме понатаму. :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Од каде зимаш Тојота уље?

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 829
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #84 на: 20 Мај 2024, 19:19:00 pm »
Пак време за сервис на 198 000 километри, 4 литри масло - 2480 денари, филтер за воздух Филтрон 1150 денари, филтер за воздух Комлајн - 400 денари и филтер за масло Филтрон - 400 денари, или вкупно 4430 денари. Механичарот ми е кумашин не сакаше пари да земе за работна рака. Иначе еве во 2,5 години се случи првиот дефект, прегоре сијаличката на левиот штоп, новата кошташе 120 денари. Тераме понатаму. :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Од каде зимаш Тојота уље?
Елград Неготино, имаат некоа соработка со Тојота салонот во Скопје, исто така и продаваат нови Тојота возила.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 829
Одг: Toyota Corolla X 1.4 D-4D
« Одговори #85 на: 20 Мај 2024, 19:45:08 pm »
Mu bilo sram pari da ti zeme za promena na sjalicka :)
Сам ја сменив, механичарот/кумашинот сервисот го правеше.