Автор Тема: Koni/Bilstein Амортизери  (Прочитано 516 пати)

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
  • ibiz.mk
Koni/Bilstein Амортизери
« на: Септември 16, 2021, 09:06:27 am »
Кај има поголем избор на амортизери, кај неколку што прашав немаат од следните модели

Bilstein B6 4600 Front shock 24-062718
Bilstein B6 4600 rear shock 24-062725

Koni 82 series 35mm (known as Koni Heavy Track) 82-2505
Koni 82 series 35mm (Known as Koni Heavy Track) 82-2506

Koni 90 series (RAID) standard 40mm front shocks 90-5443
Koni 88 series (RAID) standard 40mm rear shocks 88-5389


за Pajero v60 подолги 40-50мм од нормални, во комбинација со lovels спирали ке одат

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #1 на: Септември 16, 2021, 10:36:29 am »
Bilstein има во боговиње тетовско ама не знам која фирма ги увезува. мислам некој тука од форумов еднаш купуваше па може ќе пише.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 366
 • Pixel Perfect
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #2 на: Септември 16, 2021, 11:40:56 am »

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
  • ibiz.mk
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #3 на: Септември 16, 2021, 12:40:47 pm »
немаат во Frenteks, Автоделови Онлајн ги има според каталошки број, али ги немаат на залиха и не вршат по нарачка
« Последно менување: Септември 16, 2021, 12:55:50 pm Tomce »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15665
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #4 на: Септември 16, 2021, 13:55:18 pm »
Пробај искомуницирај со овие луѓе, носат од странство делови, можда ќе можат да ти најдат тоа што ти треба.

https://www.facebook.com/CarJeepPerformanceMods/

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2090
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #5 на: Септември 16, 2021, 15:09:08 pm »
Нема кај нас оригинал Билштајн.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
  • ibiz.mk
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #6 на: Септември 21, 2021, 13:54:55 pm »
@MartinAlfista они OffroadGarage(ако не се и истите дечки) и имаат само Profender,
кои баш не ми се зимаат иако се штелки и со подесување на тврдина

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
  • ibiz.mk
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #7 на: Октомври 01, 2021, 09:17:47 am »
Најверојатно ке правам нарачка од германија за Bilstein, само ке видам дали имаат 5100 или 4600серија ке се земе

најдов кај еден, али е скоро дупло поскапо.
за предни Bilstein ми бара 10500 задни само кони 18000

додека во германија Bilstein предни се 100-110евра, задни 150 +9 шипинг
Плус како што спомна @t0m1cA барем ке знам дека се оригинал

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2090
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #8 на: Октомври 01, 2021, 14:30:15 pm »
Најверојатно ке правам нарачка од германија за Bilstein, само ке видам дали имаат 5100 или 4600серија ке се земе

најдов кај еден, али е скоро дупло поскапо.
за предни Bilstein ми бара 10500 задни само кони 18000

додека во германија Bilstein предни се 100-110евра, задни 150 +9 шипинг
Плус како што спомна @t0m1cA барем ке знам дека се оригинал

Пиши му на дечково https://instagram.com/boyracermotorsport?utm_medium=copy_link, од Суботица е и ги купува Bilstein од Унгарија, секакви преправки на нов прави по желба, можеби може да ти нарача па некако ќе ги спуштиш надоле без царина и слично.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
  • ibiz.mk
Одг: Koni/Bilstein Амортизери
« Одговори #9 на: Октомври 01, 2021, 14:35:41 pm »
Пиши му на дечково https://instagram.com/boyracermotorsport?utm_medium=copy_link, од Суботица е и ги купува Bilstein од Унгарија, секакви преправки на нов прави по желба, можеби може да ти нарача па некако ќе ги спуштиш надоле без царина и слично.

за спуштање воопшто немам проблем, Дедо ми е германија, кај него нарачувам,
само се мислев да не го малтретирам ако се најде тука, али цена скоро дупло повеќе, не фала :D