Автор Тема: CARclub Тест: Toyota Highlander 2.5 Hybrid Luxury Premium  (Прочитано 822 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 822
Одг: CARclub Тест: Toyota Highlander 2.5 Hybrid Luxury Premium
« Одговори #1 на: Мај 04, 2021, 20:40:53 pm »
237NM?
Се надевам дека е typo во текстот.

Во спротивно, за 67.000 евра...........

D-r Ordevski


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Toyota Highlander 2.5 Hybrid Luxury Premium
« Одговори #2 на: Мај 04, 2021, 21:01:41 pm »
Toyota малку поинаку калкулира вртежен момент, иако системот има атмо-бензинец (180 коња, 230 Nm) плус два електромотори (со 180 коња/270 нм и 50 коња/120 Nm). Ама Toyota не објавува официјален вкупен вртежен момент. Системот си брка работа одлично.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7844
Одг: CARclub Тест: Toyota Highlander 2.5 Hybrid Luxury Premium
« Одговори #3 на: Мај 05, 2021, 06:31:05 am »
Перформанси на хартија ништо не значат. Иначе тојота а класика. Го гледам скоро секој ден тука околу Маџо 2.0 големо е прилично

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Toyota Highlander 2.5 Hybrid Luxury Premium
« Одговори #4 на: Мај 05, 2021, 13:22:16 pm »
Муабетите за пикапи и слични се преместени тука - http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24831.0.html