Автор Тема: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1  (Прочитано 806 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1
« Одговори #1 на: Април 22, 2021, 18:47:37 pm »
Морам да кажам дека сум пријатно изненаден од возилото и од изречениот износ на чинење.

Отсутен Dando

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 326
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1
« Одговори #2 на: Април 22, 2021, 18:56:29 pm »
@zeroSignal 1620 коњски сили / 5500 вртежи во минута
Renault Megane Coupe 1.5dci

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1
« Одговори #3 на: Април 22, 2021, 19:00:17 pm »
@zeroSignal 1620 коњски сили / 5500 вртежи во минута

KIA ли е, Bugatti ли е? ;D

Средено!

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7040
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1
« Одговори #4 на: Април 22, 2021, 19:22:37 pm »
Разлика од само 1.000 евра меѓу 1.0 и 1.5?
Да видам кој е тој што ќе се одлучи за 1.0.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1
« Одговори #5 на: Април 22, 2021, 19:27:38 pm »
Нели?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10724
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1
« Одговори #6 на: Април 22, 2021, 19:40:20 pm »
Според мене најубавата Kia, покрај Stinger :) Преубаво количе. Делува многу по премиум од она што е.

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 805
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.5 T-GDI 160 Reference 1
« Одговори #7 на: Април 22, 2021, 21:15:55 pm »
Адекватен наслов би бил "Уште да беше автоматик"