Автор Тема: ISO конектори [шеми]  (Прочитано 21728 пати)

Отсутен 386ka

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 810
  • Am386 DX/DXL-40
Одг: ISO конектори [шеми]
« Одговори #15 на: Јуни 24, 2015, 02:40:09 am »
Здраво, побарај во Dog Security (dogsecurity.mk) или во Новус. Се надевам дека ќе најдеш. :)

Отсутен Dj_oko

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 87
Одг: ISO конектори [шеми]
« Одговори #16 на: Јуни 25, 2015, 09:35:52 am »
Zdravo decki, bi ve zamolil za pomosh. Vcera kupiv radivce Akai CA001A-3128M3 so ISO konektor, na tikoto imam konektor kako na slikata vo attach, bev vo loging nemaat vakov tip pa bi ve zamolil za pomosh dali moze da se najde na drugo mesto, ili kje treba da baram letkum :) Fala vi puno.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Да не те разочарувам, ама и јас пред некоја година барав и не најдов никаде. Чаре само леткум и немој директно жиците да ги лемиш, стави си стандард ISO конектор за во иднина ако мењаш радио.