Автор Тема: CARclub Тест: Fiat 500L Cross 1.3 Mjet Dualogic  (Прочитано 808 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
CARclub Тест: Fiat 500L Cross 1.3 Mjet Dualogic
« на: Февруари 01, 2021, 18:56:34 pm »


https://www.carclub.mk/2021/02/01/test-fiat-500l-cross-1-3-mjet-mta-nesekojdneven-i-beskrajno-prakticen/

--

Малку е чуден, прв ќе признаам. Ама ко за семејно количе за шетање деца наваму-натаму и бркање работа низ град - ептен добро. Дури ме фати неспремен. Му стојат вакви поинтересни комбинации на бои. Дизелчето не е брзо, ама е супер-економично.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Fiat 500L Cross 1.3 Mjet Dualogic
« Одговори #1 на: Февруари 01, 2021, 19:05:58 pm »
Дизел, аутоматик, стокмено 17000еур? Бра-во. Можело значи.