Автор Тема: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium  (Прочитано 1138 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #1 на: Јануари 26, 2021, 18:42:49 pm »
Прелесно за возење и сосема разбирлив избор.
Затоа и тука добро котира: https://www.carclub.mk/2021/01/20/ova-se-najprodavanite-modeli-na-svetot-za-2020-godina/

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7844
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #2 на: Јануари 26, 2021, 19:32:38 pm »
Epten mu imam merak na Landcruiser, shteta ne sum svajcarec da si zemam eden za vozenje po planini...

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2097
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #3 на: Јануари 26, 2021, 20:40:20 pm »
Реално класен, вреди ли толку пари?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #4 на: Јануари 26, 2021, 21:04:22 pm »
Искрено, мислам дека да.

Малку им се чудни конфигурациите со опремата, ама сигурен сум дека ако седне човек ќе се разбере. Имаат (или ќе имаат) сега некоја специјална понуда за Black Edition или како и да се вика...

Плус, јас би исклучил некои од работите - на пример, дефинитивно не ми треба блу-реј плеерот, не ми треба третиот ред седишта, итн, итн.

Ама да - ако ти треба вакво возило, дефинитивно вреди.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1721
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #5 на: Јануари 26, 2021, 21:14:29 pm »
Многу имам мерак на вакво нешто, премногу.
Џип за мераклии ми е овој.
Кога би можел некогаш да бирам, вака би идел редоследот:
1. Ланд Крузер
2. Пајеро
3. /
4. /
5. Дефендер

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7844
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #6 на: Јануари 26, 2021, 21:18:37 pm »
Go zaboravash Jeep Wrangler posebno Rubicon setup. Eden od najdobrite za off road.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #7 на: Јануари 26, 2021, 21:34:31 pm »
Со било кој од тие човек нема да згреши. Сите се неверојатно способни оф-роуд.

Јас (скроз и тотално субјективно) наааааајверојатно на прво место би го ставил новиот Defender, бидејќи најдобро ми изгледа од сите.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12678
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #8 на: Јануари 26, 2021, 21:39:05 pm »
Nissan Patrol e vekje 2-3g na pazarot,a izgleda(barem za mene) ponovo i podobro od LandCruiser-ot.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен nekojtamu

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1032
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #9 на: Јануари 26, 2021, 21:42:14 pm »
Само човек што возел Лендкрузер по терени за кои е наменет знае колку вреди возилото.
За жал деведесет проценти од тие што ќе го купат ќе го возат само низ град и понекогаш на автопат.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #10 на: Јануари 26, 2021, 21:50:33 pm »
@MecheTo - Колку што ми текнува, Nissan Patrol и Mitsubishi Pajero се комплетно повлечени од европскиот пазар. :/

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12678
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #11 на: Јануари 26, 2021, 22:11:00 pm »
Moguce,poso se nudi samo so benziski motori,v8,v6 ...Ne deka ke kupam edno od dvete,tuku za nov model sporedeno so model koj e 10g na pazarot,mnogu mal cekor napred,ali valjda poso znaat deka se skoro 'sami' na pazarot. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #12 на: Јануари 26, 2021, 22:32:02 pm »
Реално класен, вреди ли толку пари?
Во денешно време со овие цени на другиве возила? Ова за 60к е џабе.


Go zaboravash Jeep Wrangler posebno Rubicon setup. Eden od najdobrite za off road.

Апсолутно. Одличен избор е и тоа. Тоа се тие вистински реални возила што вредат.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5876
Одг: CARclub Тест: 2021 Toyota Landcruiser 2.8 D-4D Luxury Premium
« Одговори #13 на: Јануари 27, 2021, 08:06:44 am »
Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Luxury Premium 6AUT – 80.300 Евра

Скупичко е, али си има намена џипив. Реалноста е што се вози и купува за сосема друга намена али па кога ќе размислиш и јас би сакал вакво да си возам низ град, да не му ја мислам на дупки, тротоари итн. Овој џип мислам од кога излезе кај нас првата генерација е автомобил што најдржи најдобро цена, па така да за продавање после 5 години пак ќе му земеш добра пара.