Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 13894 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #30 на: Јануари 29, 2021, 08:15:01 am »
Симо, ти фали коментарот:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ова појако и од камбекот на кардашијан.


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #31 на: Февруари 08, 2021, 13:36:51 pm »
Потпиша Хамилтон со Мерцедес. :)

Нема право на вето за втор возач, и договорот е за 1 година.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21550
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #32 на: Февруари 09, 2021, 15:26:53 pm »
.. а барал да има право на вето?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #33 на: Февруари 09, 2021, 15:29:19 pm »
.. а барал да има право на вето?
Lewis Hamilton has been accused of fearing Max Verstappen amid claims the seven-time World Championship winner has demanded a veto in his new Mercedes contract.
https://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/1394452/Lewis-Hamilton-Max-Verstappen-F1-veto-SNT

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21550
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #34 на: Февруари 09, 2021, 18:47:28 pm »

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 816
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #35 на: Февруари 11, 2021, 21:00:57 pm »
Некој некаде да не сретнал официјална информација во врска со алонсо и тоа дека го удрило кола додека возел точак?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39743
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #36 на: Февруари 11, 2021, 21:17:45 pm »
Некој некаде да не сретнал официјална информација во врска со алонсо и тоа дека го удрило кола додека возел точак?
https://www.racefans.net/2021/02/11/alonso-awaiting-medical-examinations-on-possible-injury-after-cycling-accident/

“Alpine F1 Team can confirm that Fernando Alonso has been involved in a road accident while cycling in Switzerland,” the team confirmed in a statement on Thursday.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 816
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #37 на: Февруари 11, 2021, 21:20:05 pm »
Да се надеваме дека е добро...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39743
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #38 на: Февруари 11, 2021, 21:20:49 pm »
Добро е, само тешко заздравуваат скршеници на стари години ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4027
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #39 на: Февруари 12, 2021, 07:35:02 am »
Ко ќе речам не е за возење точак на јавни патишта, тие НЕ!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #40 на: Февруари 12, 2021, 07:58:45 am »
Ко ќе речам не е за возење точак на јавни патишта, тие НЕ!
НЕ!

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1219
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #41 на: Февруари 15, 2021, 11:04:28 am »
 
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7362
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #42 на: Февруари 18, 2021, 21:10:10 pm »

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5567
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #43 на: Март 04, 2021, 07:20:56 am »
Добро изгледа упм...најдобар изгледа оваа сезона hands down Aston Martin


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #44 на: Март 04, 2021, 12:51:43 pm »