Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 47181 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2715
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #630 на: Август 02, 2021, 08:28:14 am »
JV: Valteri, it's James, please take out Red Bull if you want to keep your seat.
VB: No Probs boss

VB proceeds to take out all of the front runners. :D
« Последно менување: Август 02, 2021, 09:24:38 am Skywalker »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #631 на: Август 02, 2021, 08:35:42 am »

.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #632 на: Август 02, 2021, 10:32:12 am »
Му се фати гласот на францускиов коментатор :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Kz1uQm45SXk

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #633 на: Август 02, 2021, 11:00:33 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2715
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #634 на: Август 02, 2021, 11:43:29 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
.
Нај јако од сето ова е што Луис си помина само со 10с казна а Ботас само со 5 места подолу на наредната трка.

Од друга страна ред булите изгубија еден куп поени, додатно Макс требаше да користи целосно нов мотор за оваа трка(претходниот оштетен од ударот на Силверстоун), што веројатно значи дека ќе им треба и четврт мотор до крајот на сезоната за што ќе добие казна од 10 места. Истото можно е да му се случи на Перез.
« Последно менување: Август 02, 2021, 11:49:29 am Skywalker »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4420
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #635 на: Август 02, 2021, 11:52:26 am »
Ни Баричело не беше толку добар втор возач, колку шо е Ботас.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #636 на: Август 02, 2021, 13:39:26 pm »
"Уште нема казна за Окон?
Нема ли правило колку секунди е дозволено да се смее на прес??
А тоа што не ја знае химната напамет?
А забите што му се криви?
Недозволиво!"

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5876
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #637 на: Август 02, 2021, 13:54:13 pm »

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6658
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #638 на: Август 02, 2021, 17:03:31 pm »
Џабе ќе му се 8 титули на хамилтон, кога 90% од Ф1 фановите го хејтаат. Лигуш.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #639 на: Август 02, 2021, 17:21:55 pm »
Џабе ќе му се 8 титули на хамилтон, кога 90% од Ф1 фановите го хејтаат. Лигуш.
Изгледа се расисти, затоа. Сигурно не е за друго.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #640 на: Август 02, 2021, 17:22:56 pm »
90%

бројкава некаде си ја прочитал, или е твое оригинално истражување?

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #641 на: Август 02, 2021, 18:27:05 pm »
Џабе ќе му се 8 титули на хамилтон, кога 90% од Ф1 фановите го хејтаат. Лигуш.
Изгледа се расисти, затоа. Сигурно не е за друго.

Све Кју клукс клановци во публика...па и овој Алонсо,многу си дозволува..
Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2888
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #642 на: Август 02, 2021, 19:18:05 pm »
Штета што и Окон не го казнија, се виде оддалеку дека е нерегуларен. Штета.....
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #643 на: Август 02, 2021, 19:49:16 pm »
Џабе ќе му се 8 титули на хамилтон, кога 90% од Ф1 фановите го хејтаат. Лигуш.
Изгледа се расисти, затоа. Сигурно не е за друго.

Све Кју клукс клановци во публика...па и овој Алонсо,многу си дозволува..


Многу добро доловена атмосфера на публиката во клипчето, а Алонсо ја долови и атмосферата меѓу возачите.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #644 на: Август 02, 2021, 20:48:25 pm »
Све Кју клукс клановци

Ех, да беа кју клукс уште и добро ќе беше: лесно ќе се познаваа у тоа белото. Вака - може да ти изгледаат ко најнормални луѓе, а оно...

EDIT
https://twitter.com/JeremyClarkson/status/1421826999446814723
:)
« Последно менување: Август 03, 2021, 18:26:24 pm filipv »