Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64453 пати)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #255 на: Мај 09, 2021, 13:13:00 pm »
не знам зошто упорно некои луѓе одбиваат да прифатат дека Хамилтон моментално е најдобар

јас знам: пошто се расисти, ама не признаваат (ни на другите ни на самите себе)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #256 на: Мај 09, 2021, 13:29:56 pm »
So tie sto ne pratat formula i kako se upravuvaa bolidite pred 20, 30 godini dzabe ke se ubedueme :)

Sena morase da pravi po 5 korekcii vo sekoja krivina, toa deka bil los vozac...a ovoj deka bil najdobar...

So nevidena lesnotija igra Federer, ama vo raka ima reket. Toa e nesporedlivo so F1.
90% e do bolidot, so napredok na tehnologiite toj procent samo ke raste.

Barem na 10 od segasnive vozaci da im se dade bolidot na mercedes ke imaat slicni rezultati so Hamilton.
Se vide toa lani so Rasel, i toa vleze vo bolid koj voopsto ne go poznava...
Hamilton e veke brend, i zatoa go plakaat tolku cela masinerija e zad nego. Inace dali Rasel dali Noris ili Hamilton razlika nekoja posebna nema da se vidi.


...a za Ferari sto da kazam, Lekler bil mnogu zadovolen od kvalifikaciite...katastrofa, na koe deredje spadna Ferari.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7605
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #257 на: Мај 09, 2021, 14:29:30 pm »
Ботас во Вилијамс покажуваше интересни резултати, му го дадоа Мерцедесот, и?

Исто и со Гасли пред да прејде во Редбул, па Албон, и еве сега слично и со Перез, барем сега за сега.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41028
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #258 на: Мај 09, 2021, 15:08:00 pm »
Ботас пак си изгуби позиција во однос на квалификации пласманот.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #259 на: Мај 09, 2021, 15:40:37 pm »
Толкаво стазшиште, а толку досадно осмислена.
И на игрица дури...

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5984
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #260 на: Мај 09, 2021, 16:45:25 pm »
Досадна трка левел 100. Ме плаши што мерцедес наликуваат во формата од лани и да не биде повторно истата прикаска секоја трка get in there lewis
Се повторува истото и оваа недела. Нека му е честито осмата титулата на Хамилтон, може клуч темава.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50758
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #261 на: Мај 09, 2021, 16:47:59 pm »
Толку од сезонава. Едноставно нема конкуренција Мерцедесот. Макс успева да им конкурира, другите со километри позади.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3088
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #262 на: Мај 09, 2021, 17:03:42 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41028
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #263 на: Мај 09, 2021, 17:03:58 pm »
Толку од сезонава. Едноставно нема конкуренција Мерцедесот. Макс успева да им конкурира, другите со километри позади.
Ех, не е до мерцедесот... да беше до мерцедесот Ботас стално втор ќе беше :P

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50758
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #264 на: Мај 09, 2021, 17:04:29 pm »
Толку од сезонава. Едноставно нема конкуренција Мерцедесот. Макс успева да им конкурира, другите со километри позади.
Ех, не е до мерцедесот... да беше до мерцедесот Ботас стално втор ќе беше
Така е.


Онтопик:
« Последно менување: Мај 09, 2021, 17:21:07 pm Deni »

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #265 на: Мај 09, 2021, 22:37:03 pm »
Bravo za Hamilton i Mercedes, em imaat najdobar bolid em gi biva i za vozenje i za menadjiranje.
Ednostavno se van konkurencija.

Tek otkako treba da nadoknaduvaat go pustaat boilidot na maxumum :) , a do togas prikrivaat.
Sto sakaat toa praat.
Dali da ne e epten upadlivo , ili pak krijat nekoja tehnologija...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41028
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #266 на: Мај 09, 2021, 22:45:18 pm »
Tek otkako treba da nadoknaduvaat go pustaat boilidot na maxumum :) , a do togas prikrivaat.
Sto sakaat toa praat.
Dali da ne e epten upadlivo , ili pak krijat nekoja tehnologija...

Да сакаат да „газат“, Макс за еден круг ќе го поминат на некои трки.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4644
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #267 на: Мај 10, 2021, 08:23:31 am »
Само Перез можи да ја спаси сезоната Хамилтон да не земи титула. Само што побрзо треба да се навикни, да го смени возењето, за ко ќе му одговара патеката на Ред Бул да тепаат 1-2.
Вака некогаш Ботас пред Макс можи да испадни ако се толку добри Мерцедес некаде.

Ферари добри на оваа патека.

Вториот пит стоп ја направи трката поинтересна.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4644
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #268 на: Мај 10, 2021, 10:23:31 am »
• Valterri Bottas, 3rd, scored his 50th podium for Mercedes, but now has only 1 win in the last 20 Grands Prix.

Слабо

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2799
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #269 на: Мај 10, 2021, 14:03:49 pm »
Tek otkako treba da nadoknaduvaat go pustaat boilidot na maxumum :) , a do togas prikrivaat.
Sto sakaat toa praat.
Dali da ne e epten upadlivo , ili pak krijat nekoja tehnologija...

Да сакаат да „газат“, Макс за еден круг ќе го поминат на некои трки.

Не е толку побрз Мерцедосот годинава, во квали се скоро изедначени а во трка мислам дека подобро ги работи гумите од Ред Бул и од тука е нивната предност.

Би било добро Перез да го подигни нивото и да почни да се меша во борба за подиум, тогаш би биле два на два.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"