Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 13869 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6014
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #150 на: Март 30, 2021, 09:17:11 am »
Мислам дека барем еднаш Хамилтон се бореше да ја задржи контролата на болидот при што и изгуби некоја секунда, тоа баш и не може да се брои за излез со сите 4 тркала.
Некојпат ќаруваш, некојпат губиш.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4027
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #151 на: Март 30, 2021, 13:50:54 pm »
Не, озбилно, нели мислиш дека ако имало нешто нефер, тогаш:

a) макси ќе се бунеше на радио
б) хорнер ќе збореше за тоа на прес (а веројатно и ќе вложеше жалба до фиа, како што тоа го прави секогаш кога смета дека има нешто нефер)
в) макси ќе збореше за тоа на прес

Немаше ништо од тоа. Нула. Зеро. Нада. Како го објаснуваш тој феномен?

Комплетно ги разбирам навивачките фрустрации, и јас со душа навивам за макси, и јас пцуев кога го пушти напред.... но навивачките страсти не би требало да ни ја одземат способноста за критичко мислење.


Eве ти го феноменот, од Хорнер и Волф, тоа што јас го кажував заслепен од моите афинитети кон Хамилтон и Макс, на тацна од Експертите:

https://www.formula1.com/en/latest/article.we-need-a-consistent-situation-horner-frustrated-by-track-limits-grey-area.4ljoNXg1mQfxZDcFUZy7cU.html

https://www.formula1.com/en/latest/article.wolff-calls-for-clearer-track-limit-guidance-as-he-compares-bahrain-turn-4.14DUu9Oja5UkXUTFnDsDvG.html

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2531
« Последно менување: Март 31, 2021, 03:04:29 am brm brm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #153 на: Март 31, 2021, 19:41:19 pm »
Чеко.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7362
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #154 на: Април 01, 2021, 10:05:49 am »
кузнај у мексико колку инфаркти и скршени телевизори имало за време на трката

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1456
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #155 на: Април 01, 2021, 16:41:39 pm »
Mnogu jako odbozeno, kako na video igrica.
A i Hondava rastura.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4726
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #156 на: Април 01, 2021, 21:09:10 pm »
Која Хонда ? Ред Бул можи да речиш дека растура, хонда ги нема во ф1 како тим  :)

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2531
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #157 на: Април 02, 2021, 01:44:14 am »
Редбул возат хонда мотор :) така му е зборот

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21550
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #158 на: Април 10, 2021, 11:57:31 am »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #159 на: Април 15, 2021, 14:23:19 pm »

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6014
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #160 на: Април 17, 2021, 15:13:42 pm »
Хамилтонатор :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39743
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #161 на: Април 17, 2021, 15:25:03 pm »
Glumata, glumata na kraj po radio.... majkoooo mi se blue...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1219
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #162 на: Април 17, 2021, 16:08:43 pm »
Не му се верваше и него изгледа...
Како и да е ќе биди интересно утре.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5567
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #163 на: Април 17, 2021, 16:26:07 pm »
Ќе беше верстапен али сам се поеба отиде малце у тревата изгуби време.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7362
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #164 на: Април 17, 2021, 16:29:08 pm »
Ќе беше верстапен али сам се поеба отиде малце у тревата изгуби време.

Да.

При последниот летечки круг Макс направи не мала грешка што го чинеше барем неколку десетинки. Да извозеше круг без грешки - ништо чудно да беше 0.3-0.4 секунди пред Хамилтон. Затоа и на Хамилтон не му се веруваше: хамилтон, јасно, знаеше дека е најбрз во моментот кога го заврши кругот, но исто така знаеше и дека позади него Макси вози брз круг и очекуваше да има уште подобро време од неговото.

Затоа беше изненаден. Немаше глума (по мое).

Макси е годинава очигледно побрз од Хамилтон, и тоа апла. Сите досегашни резултати, времиња, тестирања, и све - тоа јасно го кажуваат.