Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 73887 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11541
Formula 1 - Season 2021
« на: Јануари 01, 2021, 19:53:12 pm »
Прво јануарски - нова тема.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6856
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1 на: Јануари 01, 2021, 21:34:38 pm »
Хамилтон годинава освојува 8ма титула и ќе биде единствен ф1 возач со 8 титули (една повеќе од Шумахер). ;D :D Се надевам Верстапен и Перез ќе пружат колку-толку отпор, и дека Ферари барем ќе се умеша во трка за 3то место конструктори. ;D :D Тоа е темата за годинава. :D

Присутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3093
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #2 на: Јануари 02, 2021, 10:37:21 am »
Годинава Мекларен со Мерцедес мотори ќе покажат заби, и очекувам да ги има почесто на подиум.

Рикиардо и Норис ќе бидат забавни за гледање.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11541
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #3 на: Јануари 02, 2021, 12:37:42 pm »
Знаејќи го Хамилтон, ќе се напне годинава за нова титула. Би требало да е интересна сезонава.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4810
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #4 на: Јануари 02, 2021, 18:10:23 pm »
8 години доминацијата на Мерцедес ќе заврши, ќе му се доближат дали РедБул или Ферари и ќе ја изгубат конструкторската титула како резултат на слабото возење на Ботас.

Хамилтон ќе ја испоти малку мишката ако сака 8ма титула, ама колку и да си добар кога тогаш ќе го мани некој малер како 2016та кога направе неколку грешки или му рикна колата.

Алонсо сакам да тепа, ама за жал во рено се попара.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6136
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #5 на: Јануари 02, 2021, 18:44:56 pm »
Ферари сигурно нема да се доближат во 2021, једино ред бул или мекларен. Самиот Биното си кажа дека ќе бидат подобри оваа сезона но исто така беше реален и кажа дека се далеку од нивото на мерцедес.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1415
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #6 на: Јануари 02, 2021, 22:22:29 pm »
Интересна ќе биде борбата за второ место.Има конкуренција. Многу измени има по тимовите. Ќе видиме кој како ќе се снајде.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2558
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #7 на: Јануари 05, 2021, 04:02:34 am »
https://www.google.com/amp/s/amp.news.com.au/sport/motorsport/formula-one/max-verstappen-goes-public-with-new-girlfriend-who-has-baby-with-another-f1-star/news-story/bb6e42c11a984b0129eab12f27790097

Лошо почна годинава.... ??? ::)
Овие биле на цело ојдени, јас па му ставам лајк на макс на инста, кога беше честитал н.г. со нова женска. Додека да дознаам која била лол

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6136
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #8 на: Јануари 05, 2021, 08:03:26 am »
Бреее Верстапен значи татко станал, ќе му ја чува ќерката на Квијат  ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41553
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #9 на: Јануари 05, 2021, 08:18:00 am »

"I just realized how Penelope will be the coolest girl in school when she tells her Dad is Daniil, his stepdad is Max, his grandfather is Nelson Piquet, his step-grandfather is Jos Verstappen and her uncle is Nelson Piquet Jr."


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #10 на: Јануари 05, 2021, 14:11:11 pm »
Хамилтон уште нема потпишано договор. Се шушка дека е незадоволен од понудената сума „е како бе шумахер со 7 титули зимаше 100 милиона, а мене со 7 титули ми нудите 20? Шо сум ја, црнец?“

Доколку преговорите не успеат, на негово место е планиран Расел.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51497
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #11 на: Јануари 05, 2021, 14:15:11 pm »
Хамилтон уште нема потпишано договор. Се шушка дека е незадоволен од понудената сума „е како бе шумахер со 7 титули зимаше 100 милиона, а мене со 7 титули ми нудите 20? Шо сум ја, црнец?“

Доколку преговорите не успеат, на негово место е планиран Расел.
https://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/1378938/Lewis-Hamilton-contract-F1-salaries-world-champion-deal-blocked-Mercedes-owners-news

Цитат
Hamilton is said to have wanted a contract worth $50m a season for four years, lower wages than what he is currently on. That's because they have a close eye on George Russell, 22, who impressed in replacing Hamilton for the Sakhir Grand Prix.
Цитат
EVERY DRIVER’S 2020 SALARY
All figures from Fox Sports

1. Lewis Hamilton (Mercedes): $76M

2. Sebastian Vettel (Ferrari): $57M

3. Daniel Ricciardo (Renault): $32M

4. Max Verstappen (Red Bull Racing): $26M

5. Valtteri Bottas (Mercedes): $15M

6. Charles Leclerc (Ferrari): $15M

7. Kimi Raikkonen (Alfa Romeo): $10M

8. Carlos Sainz (McLaren): $7M

9. Sergio Perez (Racing Point): $6M

10. Esteban Ocon (Renault): $6M

https://www.spotrac.com/formula1/2020/
Цитат
George Russell   21   United Kingdom   $1,200,000
« Последно менување: Јануари 05, 2021, 14:22:44 pm Deni »

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #12 на: Јануари 05, 2021, 14:25:02 pm »
Машала Кими... десетче.

Мислев помалку дека зима.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6856
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #13 на: Јануари 05, 2021, 14:47:55 pm »
Хамилтон уште нема потпишано договор. Се шушка дека е незадоволен од понудената сума „е како бе шумахер со 7 титули зимаше 100 милиона, а мене со 7 титули ми нудите 20? Шо сум ја, црнец?“

Доколку преговорите не успеат, на негово место е планиран Расел.

Не знам дали е пијан или дрогиран, ама нормален не е. Има огормна шанса да освои 8ма титула со супериорен болид, он се ценка за 10тина милиони плус минус. Ебати глупердата.
 
Блефира кретенов, ама ако го преебат со Расел... ова му е прва и последна шанса за 8ма титула и цел свет во наредни 100 години да го знае како еден единствен со толку титули.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #14 на: Јануари 05, 2021, 15:02:28 pm »
Чудно, ко да прочитав негде дека завршиле работа. Од друга страна да, немаше колку ова она.