Автор Тема: Прашање:Вградување аух, усб или bluetooth модул на радио  (Прочитано 1070 пати)

Отсутен F12R

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Здраво дечки

Дали е некој запознае со вградување аух,усб или bluetooth модул на радио со цд или со касети, како поточно иде процедурата ако знае некој и сака да ми помогне / појасни малце.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15665
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Прашање:Вградување аух, усб или bluetooth модул на радио
« Одговори #1 на: Декември 07, 2020, 22:27:48 pm »
Освен ако не ти е огромна желба да пробаш сам, ликов за 1000 денари може да угради такви модули дури и на тостер ако му запнеш.

https://www.facebook.com/emi.mebel

Продава и спремни радија што веќе ги конвертирал.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4167
Одг: Прашање:Вградување аух, усб или bluetooth модул на радио
« Одговори #2 на: Декември 07, 2020, 23:59:30 pm »
Mislam deka e stipjanec deckoto sve ugraduva sto ti dusa saka samo prvo fino kje go kontaktiras kje si kazes na koe radio i sve kje ti objasni.
Cenite bea mislam deka nekade 1200-1500denari.
Znam sigurno deka na site opelovi radia od kasetasi pa nagore sve ugraduva aux,usb,blutut

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6330
 • Плинаш!!!
Одг: Прашање:Вградување аух, усб или bluetooth модул на радио
« Одговори #3 на: Декември 08, 2020, 23:03:12 pm »
Да штипјанец е. Јас прашував пред да ја земам мултимедијата дали може усб да ми инсталира, ама кај мене не беше изводливо.