Автор Тема: Препорака лед сијалици  (Прочитано 2859 пати)

Отсутен NNN

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 138
Препорака лед сијалици
« на: Јануари 10, 2020, 20:46:35 pm »
Здраво,

Од Aliexpress неколку пати порачувам лед сијалици за жмигавци различни производители, но никако да се погодат.
Сијаличките за кочница работат но јавува грешкака на компјутерот како да се прегорени, а тие за жмигавци исто работат, но тој звукот што го даваат кога се вкчучени многу брзо клика.
Ги порачувам демек со вградени резистори, канбас ама не ма врска, пак исто.

Некој од лично искуство да сподели од каде може да се купат лед сијаличи кои не јавуваат грешки?

Поздрав,

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 42132
  • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен NNN

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 138
Одг: Препорака лед сијалици
« Одговори #2 на: Јануари 10, 2020, 23:33:49 pm »
Ги има некаде кај нас да се купат?