Автор Тема: Прекрасно искуство со Suzuki Swift, негативно искуство со Миркат Скопје  (Прочитано 23043 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6165
Друже од тоа што гледам и најопремениот Свифт нема потпирач. Можеби постои како додатна опрема но интересно во секој случај.

https://www.ss.com/msg/lv/transport/cars/suzuki/swift/kdjek.html

Тој што ти го продавал возилото требал да не се прави на тошо, пошто кај многу автомобили потпирачот не е земи стави, туку можеби и пластиките кај рачната се различни од модели кои што имаат потпирач, но секако ова зависи од самото возило.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 317
Потпирачот не го водат како опрема туку како акцесоар, бидејќи не е потребен сервисен зафат за да се монтира, туку си влегува во слот позади рачната. Вчера ми се јавија за да ми се извинат, да ми кажат дека ми порачале потпирач и дека ќе ми биде бесплатен. Секако дур не го видам потпирачот во кола кај мене ќе останам скептичен, но верувам дека ќе се заврши со убаво работата.

Што се однесува до страна ипол тепањето тотално неповрзан и бош муабет за лимот, убаво би било тие мислења да се префрлат во друга тема, па да си ја продолжиме дискусијата таму. Јас сум презадоволен од лимот, прави задоволувачи звук кога ќе му акнам чврга. Зрел е ко лубеница на сред лето.

Од презафатеност не стигнав да направам фотосесија на колата, ама имам една слика при монтажа на таблици:


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Ти кажи како е возењето и хибридниот систем. Дали е убаво во гужви, лезет со аутоматикот итн.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2980
Би требало да е со мануелен менувач, барем според ценовникот

http://mirkat.mk/html/swift_2017/automobile/lineup/swift/Cenovnik-Suzuki-Swift-web.pdf
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 317
Ти кажи како е возењето и хибридниот систем. Дали е убаво во гужви, лезет со аутоматикот итн.

Мануелка е. Имам некој филинг дека пробува да тргне од место само со електромотор бидејќи се тетерави малце или можеби уште го немам навикнато кумплунгот. Ставам во втора, стискам гас и почнуваат двата мотора да работат истовремено, во тој момент мислам има повеќе torque од било кој дизељ, колата подрипнува ко Тесла. Колата лесно се контролира низ град бидејќи има многу прецизни контроли и прецизна суспензија. Пред некоја вечер кога немаше живо пиле на улица, улетав со 80 во оние кривинките кај Тинекс катната на јужен булевар = Болид!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Браво за изборот на боја, одлично изгледа!

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1752
Потпирачот не го водат како опрема туку како акцесоар, бидејќи не е потребен сервисен зафат за да се монтира, туку си влегува во слот позади рачната. Вчера ми се јавија за да ми се извинат, да ми кажат дека ми порачале потпирач и дека ќе ми биде бесплатен. Секако дур не го видам потпирачот во кола кај мене ќе останам скептичен, но верувам дека ќе се заврши со убаво работата.

Што се однесува до страна ипол тепањето тотално неповрзан и бош муабет за лимот, убаво би било тие мислења да се префрлат во друга тема, па да си ја продолжиме дискусијата таму. Јас сум презадоволен од лимот, прави задоволувачи звук кога ќе му акнам чврга. Зрел е ко лубеница на сред лето.

Од презафатеност не стигнав да направам фотосесија на колата, ама имам една слика при монтажа на таблици::)  Поздрав :)

Убава кола си одбрал.

Присутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1526
So zdravje da se vozi, odlicen izbor si napravil. So pravo si baras naslonuvac oti bez nego ne biduva raat vozenje :) Vcera vidov isto vakvo kaj ramstor okolu 21h, mozebi ti da bese.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11294
 • Архитект
Потпирачот не го водат како опрема туку како акцесоар, бидејќи не е потребен сервисен зафат за да се монтира, туку си влегува во слот позади рачната. Вчера ми се јавија за да ми се извинат, да ми кажат дека ми порачале потпирач и дека ќе ми биде бесплатен. Секако дур не го видам потпирачот во кола кај мене ќе останам скептичен, но верувам дека ќе се заврши со убаво работата.

Што се однесува до страна ипол тепањето тотално неповрзан и бош муабет за лимот, убаво би било тие мислења да се префрлат во друга тема, па да си ја продолжиме дискусијата таму. Јас сум презадоволен од лимот, прави задоволувачи звук кога ќе му акнам чврга. Зрел е ко лубеница на сред лето.

Од презафатеност не стигнав да направам фотосесија на колата, ама имам една слика при монтажа на таблици:Читаат форум.
Добро е да се знае.

Со здравје да си го возиш. убаво количе и убава боја.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3099
Потпирачот не го водат како опрема туку како акцесоар, бидејќи не е потребен сервисен зафат за да се монтира, туку си влегува во слот позади рачната. Вчера ми се јавија за да ми се извинат, да ми кажат дека ми порачале потпирач и дека ќе ми биде бесплатен. Секако дур не го видам потпирачот во кола кај мене ќе останам скептичен, но верувам дека ќе се заврши со убаво работата.

Што се однесува до страна ипол тепањето тотално неповрзан и бош муабет за лимот, убаво би било тие мислења да се префрлат во друга тема, па да си ја продолжиме дискусијата таму. Јас сум презадоволен од лимот, прави задоволувачи звук кога ќе му акнам чврга. Зрел е ко лубеница на сред лето.

Од презафатеност не стигнав да направам фотосесија на колата, ама имам една слика при монтажа на таблици:Читаат форум.
Добро е да се знае.

Со здравје да си го возиш. убаво количе и убава боја.

Епа тогаш како што е редот, голем поздрав до вработените во Миркат.

@Sephiroth аирлија возење на Свифтот, да те однесе на далечни места.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6165
Ептен му стои бојава, со здравје да си го возиш!

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6553
@Sephiroth

Одлична комбинација на боја, дава живот, се гледа дека стои на Свифтот.

Чисто за инфо, од сите бои на кола, црвената е најподложна на бледеење, колку можеш пази ја со оној восокот на Сонакс со црвен пигмент.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4978
Честито нова кола,не ги слушај за краш тестови,љубомирни се 😂

Sent from my Redmi Note 5A Prime using Tapatalk


Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 317
Фала дечки, да си купите каква кола ви лежи на срце.

@Silvester Бев накај рамстор околу 18ч и го видов свифтот на паркинг кога излагав, почекав минутка да не дојде газдата, да му свирнам за поздрав, ама ништо. Изгледа заглавил до 21ч.

За бојата дечки не знам што да ви кажам, перла е, повеќеслојна, ваљда не бледнее исто толку брзо ко пастелна црвена. Сега за сега сеуште не ми удрила во глава за да се притресувам. Инаку ефектот не може да се долови со слика. Ноќе или под сенка е боја на трула вишна, кога ќе се изложи на сонце почнува да гори ко оган. Преубаво!

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6553
Фала дечки, да си купите каква кола ви лежи на срце.

@Silvester Бев накај рамстор околу 18ч и го видов свифтот на паркинг кога излагав, почекав минутка да не дојде газдата, да му свирнам за поздрав, ама ништо. Изгледа заглавил до 21ч.

За бојата дечки не знам што да ви кажам, перла е, повеќеслојна, ваљда не бледнее исто толку брзо ко пастелна црвена. Сега за сега сеуште не ми удрила во глава за да се притресувам. Инаку ефектот не може да се долови со слика. Ноќе или под сенка е боја на трула вишна, кога ќе се изложи на сонце почнува да гори ко оган. Преубаво!

Супер !!!