Автор Тема: BMW 335d e90  (Прочитано 17601 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6014
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #105 на: Април 09, 2021, 20:37:06 pm »
Опааа, го фати како враќа километража ;D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3929
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #106 на: Април 09, 2021, 21:25:16 pm »
Чекај чекај.

Ноември си поминал 272000...денес 272 700?!

700км 6 месеци?! 😬
Корегирано...лапсус калами, 1700км ама да, пак е малку. Од дома работиме веќе година и кусур, маркети, пазари, рекреација, се ми е на 5мин пешки, не одам на гости, не одам по кафани во други градови пр.Јавор Џоко(јбг корона). Чат пат возам до Брезница, еднаш бев до Штип по пастрмајлија...толку.

Печен сум за v8 ама прво гаража и евентуално куќа треба да улета.


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9979
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #107 на: Април 09, 2021, 22:08:30 pm »
Опааа, го фати како враќа километража ;D

На крај 170 000km ќе ја видам на оглас - мала километража заради Корона ;D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3929
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #108 на: Април 09, 2021, 22:19:28 pm »
170.000 е премногу за тоа годиште, 150.000 ќе ја видиш.


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9979
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #109 на: Април 09, 2021, 22:23:10 pm »
И тоа со се сервисна ;D ;D ;D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3929
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #110 на: Април 20, 2021, 18:34:04 pm »
Денес кај Борче монтиран летен сет и прописно стегнати штрафови со момент клуч на 120nm...пиштолчето наместено на најслабо ги коваше со ~300nm.

Бонус, сличе од новите дискови и амортизери:
Отсутен kirilsbmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 356
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #111 на: Април 20, 2021, 19:42:51 pm »
Која марка дискови и плочки зема и како си задоволен?
Јас пред некој месец ги сменив сите 4 на X5 земав АТЕ дискови/ плочки и презадоволен сум посебно што работаат идентично со оригиналните што беа на колата и нема никакви звуци.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3929
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #112 на: Април 20, 2021, 20:00:09 pm »
До сега само АТЕ имам ставано на колава (2 сета плочки напред/1 назад). Не сум имал прилика нови ОЕМ да осетам, ама од овие сум презадоволен, одлично кочат, немало никогаш звуци, вибрации имаше со старите дискови кога ќе се загреат, со новиве нема.