Автор Тема: Рендери и фотошопирани слики за нови модели  (Прочитано 233603 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Темава е да ставаме слики за новите модели, што мислиме дека ќе бидат такви во иднина, ни се допаѓаат и да ги коментираме.

Започнувам со рендери за новиот голф 7, кои според AutoBild се најблиску до наследникот:Потоа Passat 2014:
Megane Coupe 2014:Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1 на: 16 Ноември 2011, 14:29:10 pm »
Меганов ако испадне ваков ќе ми биде омилен дизајн...

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #2 на: 16 Ноември 2011, 14:39:06 pm »
Меганот стварно ептен ветувачки делува... А Голфот ми изглеа како да позајмил многу елементи и елементчиња од Scirocco :) Ништо ново и револуционерно секако, пошто тоа не е начинот на Голф. Пасатот ми изглеа апла како сегашниот, само со екстра ЛЕД лентички во фароите, што рака на срце, не го сакам баш многу многу као момент :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #3 на: 16 Ноември 2011, 14:47:37 pm »
Се шпекулира дека голф 7 ќе изгледа како Coupe Concept односно VW Jetta без гепек, како и тоа дека ќе биде понизок и многу полесен од актуелниов модел.
Многу е сличен со споменативе модели, ми се допаѓа.А меганот е лудница!

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7086
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #4 на: 16 Ноември 2011, 14:56:34 pm »
И сегашниов меган изгледа убаво ...

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #5 на: 16 Ноември 2011, 15:08:23 pm »
Jetava долго ми е на позадина, нема кој не ме прашал што авион е. Многу е јако!

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #6 на: 16 Ноември 2011, 15:18:46 pm »
Meganot ќе изгледа лудница само да го нема тоа чирот во средина од напред. Нека турат лого дискретно, и така е грдо па уште да ја накажат цела предница со тоа.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #7 на: 29 Декември 2011, 00:52:33 am »
Lancia Imperiale Concept by David Cadroso

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #8 на: 29 Декември 2011, 08:30:09 am »
Абе зашто вакви работи насабајле..

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8070
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #9 на: 29 Декември 2011, 09:16:38 am »
Неприфатливо убаво, вообичаено различно, уникатно како Бентли и Ролс, ама поприфатливо се задира кај клиентите - Ланчиа  8)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #10 на: 29 Декември 2011, 09:43:00 am »
Барам соодветен агол, од кој може да ми се присвиѓа колава, ама некако не ми иде...
У мои очи, невероватно ружно и недефинирано ми е аутово... Али тоа според мене нели :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #11 на: 29 Декември 2011, 10:15:41 am »
Меганот ќе оди во тој правец,се разбира со некои измени,а Ланчиа-та,ме тера да го сменам мислењето околу тој бренд  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #12 на: 29 Декември 2011, 10:43:06 am »
Од напред е чудна комбинација од новиот BMW 1 (прости ми Боже, што воопшто го спомнувам), Делта и мачкин гз, а од позади е одлична чудна никаква комбинација на новиот Y, паткина опашка и Fiat 500.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #13 на: 29 Декември 2011, 10:51:41 am »
Ми личи на ЕПТЕН лошо измутирана верзија на Chrysler Crossfire Coupe (особено на првата фотка), кој, рака на срце, не беше баш мевлем за очи и/или душа...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8070
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #14 на: 29 Декември 2011, 12:53:47 pm »
Од напред е чудна комбинација од новиот BMW 1 (прости ми Боже, што воопшто го спомнувам), Делта и мачкин гз, а од позади е одлична чудна никаква комбинација на новиот Y, паткина опашка и Fiat 500.
Тоа напред за бмв и јас го приметив.
У живо ќе е подобра...