Автор Тема: Совет за телефон  (Прочитано 87433 пати)

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Совет за телефон
« Одговори #795 на: 23 Ноември 2013, 18:45:54 pm »
najkatastrofa brand. 2 memoriski Samsung mi otidoa jabana od nisto. Zameneti pod garancija ama podatocite si zaminaa.
LED TV Samsung od kaj poznat ispusti dusa za nepolni 3 meseca (vo servis bese 1 mesec) i potraja 2 meseca i rikna pak.
na moj rodnina galaxy S2 se koci i restartira :(


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Re: Совет за телефон
« Одговори #796 на: 23 Ноември 2013, 19:18:52 pm »
Самсунг.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20095
Одг: Совет за телефон
« Одговори #797 на: 23 Ноември 2013, 19:22:16 pm »
Затоа имаат најдобри SSD моментално. :D

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5529
Одг: Совет за телефон
« Одговори #798 на: 26 Ноември 2013, 12:34:11 pm »
HTC desire 500 gledam  go ima vo ONE na pretplata go davaat vaka po performansi ne e los 4 jadren procesor. 1gb ram baterija 1800..
arno ama vika TFT ekran toa znaci nikakva zastita od grebenje.
go ima li nekoj kupeno mobilniov i kako e zadovolen ???

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6302
Одг: Совет за телефон
« Одговори #799 на: 26 Ноември 2013, 12:38:08 pm »
TFT ти значи Thin Film Transistor.. Што нема врска со заштитата од гребење.. Според спецификации од ГСМ, нема никаква заштита..

Не е лошо телефончево, само незнам за колку пари ти го даваат во ОНЕ...

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6985
Одг: Совет за телефон
« Одговори #800 на: 26 Ноември 2013, 13:02:05 pm »
Една фолија на екран ќе ти заврши работа, ич да не му ја мислиш. Одличен телефон.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5529
Одг: Совет за телефон
« Одговори #801 на: 26 Ноември 2013, 13:39:20 pm »
za 5900 od one so 300 minuti kon one+300 min kon ostanati mrezi + 5gb internet i pretplata od 800 denari..

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5017
 • Пиши лаже
Одг: Совет за телефон
« Одговори #802 на: 26 Ноември 2013, 18:27:23 pm »
HTC desire 500 gledam  go ima vo ONE na pretplata go davaat vaka po performansi ne e los 4 jadren procesor. 1gb ram baterija 1800..
arno ama vika TFT ekran toa znaci nikakva zastita od grebenje.
go ima li nekoj kupeno mobilniov i kako e zadovolen ???
Го имам работено на кратко, одлично телефонче. Камерата му е екстра исто така. Квад кор со гига рам, телефонот работи доста мазно.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that