Автор Тема: Проблем со сказалка за гориво!  (Прочитано 4637 пати)

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #15 на: 29 Октомври 2018, 19:58:38 pm »
Заборавив да спомнам пошто го имам проблемов со сказалкава поодамна а сега ова што заглавува е ново предходно сакав да го решам проблемов и ја имав однесено на мајстор беше извадено горивото и Пловакот исто така, ставена на компјутер и пак не можеше да се реши проблемот.Мајсторот  ми кажа дека пловакот бил добар, и дека си функционирал на компјутер не јавувала некоја грешка а мене сказалката цело време во вожња ми шеташе горе доле никако да застане и да ја покаже реалната количина на гориво во резервоарот и како се троши горивото така и таа да паѓа надоле за да знам уште колку имам за возење до наредно точење!!!  >:(. Така да секој совет или препорака за  добар мајстор, електричар, или некој кој се бави со вакви проблематики би ми помогнал многу и би ви бил многу благодарен затоа што ке решам проблем кој ми е поодамна и кој ме вади од такт.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #16 на: 29 Октомври 2018, 20:05:11 pm »
Ти рѓосал мерачот на 7л, наточи пун резервоар, да се подмачка шипчето пловакот ;D
Неколку пати сум точел до капаче ама сега со цениве толку можам да си дозволам шала на страна кажуј некое чаре еден од поискусните си овдека  ;D почна апла на живци да ми оди сказалкава  >:( .

Напуни резервоарот со вода, види дали ќе мрдне стрелката
Хм фала на совет јас тоа сам не би го направил не сум до толку стручен но сигурен сум дека мајсторот кај кого што ја однесов пред некој месец за да го испита проблемов го отвори резервоарот го извади горивото, го испита Пловакот а беше ставена и на компјутер и не покажа некоја грешка мене стварно не ми е јасно до што може друго да е ако не е до Пловакот.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #17 на: 29 Октомври 2018, 20:09:11 pm »
Ти рѓосал мерачот на 7л, наточи пун резервоар, да се подмачка шипчето пловакот ;D
Неколку пати сум точел до капаче ама сега со цениве толку можам да си дозволам шала на страна кажуј некое чаре еден од поискусните си овдека  ;D почна апла на живци да ми оди сказалкава  >:( .

Напуни резервоарот со вода, види дали ќе мрдне стрелката
Хм фала на совет јас тоа сам не би го направил не сум до толку стручен но сигурен сум дека мајсторот кај кого што ја однесов пред некој месец за да го испита проблемов го отвори резервоарот го извади горивото, го испита Пловакот а беше ставена и на компјутер и не покажа некоја грешка мене стварно не ми е јасно до што може друго да е ако не е до Пловакот.
Сакав да го цитирам stef_stef  за советот кој ми го даде да го наполнам резервоарот со вода али по грешка штракнав цитат кај Simo али нвм  :D.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #18 на: 29 Октомври 2018, 20:39:25 pm »
а да си смениш мајстор?јас мислам дека е до пловакот,пробај најди од негде половен или позајми од некој пријател за да пробаш...
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #19 на: 29 Октомври 2018, 20:43:57 pm »
се изнапиша и изнапиша, а не знаеме за кое возило станува збор?

Отсутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5800
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #20 на: 29 Октомври 2018, 20:45:57 pm »
^
Vw Bora 1.9 TDI PD

Sent from my Coolpad E502 using Tapatalk


Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #21 на: 29 Октомври 2018, 20:48:01 pm »
се изнапиша и изнапиша, а не знаеме за кое возило станува збор?
Eте Рики погоди  ;D vw Bora 1.9 Diesel 74kw 101ks PD мотор 2005 год.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #22 на: 29 Октомври 2018, 20:49:46 pm »
а да си смениш мајстор?јас мислам дека е до пловакот,пробај најди од негде половен или позајми од некој пријател за да пробаш...
Ај да пробам и тоа знаете некој кој ги работи добро Фолцвагениве??.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #23 на: 29 Октомври 2018, 20:52:09 pm »
VW имаат тест за таблата, така да може да се провери дали е до стрелката на таблата или не. Ти треба добар дијагностичар кој што има и дијагностика.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Проблем со сказалка за гориво!
« Одговори #24 на: 29 Октомври 2018, 21:01:16 pm »
VW имаат тест за таблата, така да може да се провери дали е до стрелката на таблата или не. Ти треба добар дијагностичар кој што има и дијагностика.
Па јас тоа  молам и барам цело време бе Бацее мајстор или електричар  добар пишете број од некој саглам  :P.