Автор Тема: Парфеми  (Прочитано 10550 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Парфеми
« Одговори #15 на: 23 Септември 2018, 12:30:37 pm »
Мојот избор во моментов е:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1759
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Парфеми
« Одговори #16 на: 23 Септември 2018, 15:56:07 pm »
Најдобриот афтершејв у хоуммејд едишн еврП.С плус како додоаток во исхраната уз салата, третман на ревматски болки, настинки, забоболка, ослободување од стрес итд.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Парфеми
« Одговори #17 на: 23 Септември 2018, 16:18:48 pm »
Јас сум релативно традиционален. И влљубеник на природата и мирисот на шумата:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Сеуште постои?

Пино ми беше прво и го добив како поклон :)
Сеуште бевме YU

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Парфеми
« Одговори #18 на: 23 Септември 2018, 17:47:34 pm »
Јас сум релативно традиционален. И влљубеник на природата и мирисот на шумата:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Сеуште постои?

Пино ми беше прво и го добив како поклон :)
Сеуште бевме YU

Последен пат само у Стокомак го имав најдено.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Одг: Парфеми
« Одговори #19 на: 23 Септември 2018, 20:45:07 pm »
Го користам веќе неколку години. Одличен е.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Парфеми
« Одговори #20 на: 23 Септември 2018, 21:17:08 pm »
Јас користам парфеми (јас си ги викам така) од чаршија на полнење. 100мл 200ден. Секое следно купување различен мирис.
Имам и некој str8 ама некаде го забаталив., а криво ми е само еднаш е употребен.Ниту една количина на било каков парфем нема да го сузбие оноа пробивното прасечкото, така да џабе везеш момче, фаќај теслата и почни да ја копаш браздата.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: Парфеми
« Одговори #21 на: 24 Септември 2018, 09:53:18 am »
Лето:Зима:


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Парфеми
« Одговори #22 на: 24 Септември 2018, 10:15:12 am »
Лајк за ултравајолетот, често и одамна еден од моите омилени.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
Одг: Парфеми
« Одговори #23 на: 24 Септември 2018, 18:15:45 pm »
Последен скоро
Иначе, Hugo Boss bottled, Armani Code Ice, Paco Rabanne Black XS, Carolina Herrera 212 Vip, Gucci Guilty,  STR8 Red Code од по буџетните а добри и STR8 Rebel. Не ми паѓа друг на памет у моментов. Од прилика тоа е, тие ги вртам/вртев.
« Последно менување: 24 Септември 2018, 18:23:09 pm Allexxander »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17309
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Парфеми
« Одговори #24 на: 24 Септември 2018, 19:07:54 pm »
Ако уште сте сериозни со парфемиве ;D идете во Zara и заштедете некој денар. Исти/слични мириси како најпознатите оригинали за ич пари, а траат - растураат. Сите пакувања се по 100мл, и најскапиот парфем е 600 денари. Најефтиниот 300.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Парфеми
« Одговори #25 на: 24 Септември 2018, 19:59:18 pm »
Еднаш жена ми ми донесе дома од тие „наливните“, као демек Ultraviolet од Paco.Демек таков користам, да пробам од „аљиехпресс“ варијантава..... тука ќе застанам со коментарот... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1432
 • Eбач на батерии :D
Одг: Парфеми
« Одговори #26 на: 24 Септември 2018, 20:46:11 pm »
Еднаш жена ми ми донесе дома од тие „наливните“, као демек Ultraviolet од Paco.Демек таков користам, да пробам од „аљиехпресс“ варијантава..... тука ќе застанам со коментарот... :D

Знам, ти дојде криво. Поефтин а повеќе трае. :D

Ако уште сте сериозни со парфемиве ;D идете во Zara и заштедете некој денар. Исти/слични мириси како најпознатите оригинали за ич пари, а траат - растураат. Сите пакувања се по 100мл, и најскапиот парфем е 600 денари. Најефтиниот 300.

Има ли тестери?

Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Парфеми
« Одговори #27 на: 24 Септември 2018, 20:53:02 pm »
Еднаш жена ми ми донесе дома од тие „наливните“, као демек Ultraviolet од Paco.Демек таков користам, да пробам од „аљиехпресс“ варијантава..... тука ќе застанам со коментарот... :D

Знам, ти дојде криво. Поефтин а повеќе трае. :D


Ене го, уште траееее. 2-3 години у некоја фиока... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17309
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Парфеми
« Одговори #28 на: 24 Септември 2018, 21:35:17 pm »

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6929
 • хаУс мајстор
Одг: Парфеми
« Одговори #29 на: 24 Септември 2018, 22:16:06 pm »
Правам нарачки од Авон и Орифлејм, каталог у inbox ;D