Автор Тема: Парфеми  (Прочитано 10547 пати)

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1431
 • Eбач на батерии :D
Парфеми
« на: 21 Септември 2018, 19:24:18 pm »
Колеги, мислам дека е редно да отвориме тема за машка ''koзметика''.  ;D

Што парфем користите, дали е траен.
Што предлагате.

Јас користам парфеми (јас си ги викам така) од чаршија на полнење. 100мл 200ден. Секое следно купување различен мирис.
Имам и некој str8 ама некаде го забаталив., а криво ми е само еднаш е употребен.

Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: Парфеми
« Одговори #1 на: 21 Септември 2018, 19:29:51 pm »
Мене ми мириса на многу сеир во темава.. ;D


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1431
 • Eбач на батерии :D
Одг: Парфеми
« Одговори #2 на: 21 Септември 2018, 19:36:12 pm »
Охооо.   ;D ;D ;D
Ама подобро парфеми или други глупости него политика да се бистри.
И мора во секоја тема политика да се спомне. >:(
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6410
 • Бенве сие бенве
Одг: Парфеми
« Одговори #3 на: 21 Септември 2018, 19:43:54 pm »
Над 12-13год го користам, стар е, мене ми е арен, уз пат и некои други. Premier luxe од авон исто го имам на залиха

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8577
 • Пичлеме
Одг: Парфеми
« Одговори #4 на: 21 Септември 2018, 19:44:51 pm »
Колеги, мислам дека е редно да отвориме тема за машка ''koзметика''.  ;D

Што парфем користите, дали е траен.
Што предлагате.

Јас користам парфеми (јас си ги викам така) од чаршија на полнење. 100мл 200ден. Секое следно купување различен мирис.
Имам и некој str8 ама некаде го забаталив., а криво ми е само еднаш е употребен.


Да си јајш газо. Ај чао :)

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Парфеми
« Одговори #5 на: 22 Септември 2018, 15:46:50 pm »
Економик имаат добри наливни парфеми!

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6410
 • Бенве сие бенве
Одг: Парфеми
« Одговори #6 на: 22 Септември 2018, 16:34:04 pm »
Кога клецате шо кондоми користите?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Одг: Парфеми
« Одговори #7 на: 22 Септември 2018, 21:27:27 pm »
Кога клецате шо кондоми користите?
Чекај, за тоа посебна тема ке се отвори.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Парфеми
« Одговори #8 на: 22 Септември 2018, 22:00:01 pm »
Нешто слабо за сеир :-\
Дали дека се ближи "смак света"?

Изгубив навика, чат пат ќе ми текне да шприцнам. Инаку, последно купено BVLGARI AQVA кој од старост има малку изгубено на интензитет.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20080
Одг: Парфеми
« Одговори #9 на: 22 Септември 2018, 22:15:38 pm »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: Парфеми
« Одговори #10 на: 22 Септември 2018, 22:41:42 pm »

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8577
 • Пичлеме
Одг: Парфеми
« Одговори #11 на: 22 Септември 2018, 22:43:06 pm »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20080
Одг: Парфеми
« Одговори #12 на: 23 Септември 2018, 07:14:20 am »
Мој е форумот.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3218
Одг: Парфеми
« Одговори #13 на: 23 Септември 2018, 11:36:09 am »
Јас Брут дезодоранс користам.

Жутиот.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Одг: Парфеми
« Одговори #14 на: 23 Септември 2018, 12:14:24 pm »
Јас сум релативно традиционален. И влљубеник на природата и мирисот на шумата:

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.