Автор Тема: AF DYNAMIC COLD AIR INTAKE KIT  (Прочитано 4642 пати)

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 128
AF DYNAMIC COLD AIR INTAKE KIT
« на: 31 Јули 2018, 20:21:43 pm »
Здраво момци,

има ли кај нас каде да се купи ова (во МК или барем во околниве земји) или да нарачувам преку ибеј?
Го барам конкретно овој:
https://www.ebay.com/itm/AF-DYNAMIC-COLD-AIR-INTAKE-KIT-FOR-16-18-HONDA-CIVIC-1-5L-1-5-TURBO-None-Si/202273875765?_trksid=p2485497.m4902.l9144

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Одг: AF DYNAMIC COLD AIR INTAKE KIT
« Одговори #1 на: 01 Август 2018, 12:17:42 pm »
Обично накај Грчка се иде за делови, да прочепкаш по нетов за продавници накај Солун, може и клабериве ќе ти кажат.
Крај краева ибеј е златна работа, нарачуваш, чекаш и се радуваш, чиста работа.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: AF DYNAMIC COLD AIR INTAKE KIT
« Одговори #2 на: 01 Август 2018, 19:55:14 pm »
Здраво момци,

има ли кај нас каде да се купи ова (во МК или барем во околниве земји) или да нарачувам преку ибеј?
Го барам конкретно овој:
https://www.ebay.com/itm/AF-DYNAMIC-COLD-AIR-INTAKE-KIT-FOR-16-18-HONDA-CIVIC-1-5L-1-5-TURBO-None-Si/202273875765?_trksid=p2485497.m4902.l9144

Не си ги арчи парите.. Боље чувај ги за некој ремап, или lowering kit ако сакаш веќе да почнеш со модификација на хондата.

https://www.youtube.com/watch?v=gCi2yo4UqPI
« Последно менување: 01 Август 2018, 20:01:40 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6410
 • Бенве сие бенве
Одг: AF DYNAMIC COLD AIR INTAKE KIT
« Одговори #3 на: 01 Август 2018, 21:50:34 pm »
Поуживај во колата малку, кога ќе ти здосади направи модификација, па тоа кога ќе ти здосади следна. Немој се наеднаш, ќе се заебеш.

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 128
Одг: AF DYNAMIC COLD AIR INTAKE KIT
« Одговори #4 на: 03 Август 2018, 08:47:58 am »
Го барам само ради звукот, затоа и пишав конкретно тој:

https://www.youtube.com/watch?v=2Grsn1v6-Zg

инаку да, на хонда сивик форумот коментарите се дека не вреди да се даваат пари (300-400$) за интејк пошто можеш подобро да ги искористиш, ама за звукот што го вади овој го препорачуваат иако е дупло поевтин од K&N, Injen, PRL, Mishimoto... Мада за Мишимото сите викаат дека има и реална добивка од +9кс мерени на дајно. Мене искрено не ми е верно али да не оди темава во неповрат :)