Автор Тема: Звучна изолација.  (Прочитано 102773 пати)

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 399
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #435 на: Декември 27, 2020, 14:25:35 pm »
Некој да не ставал звучна изолација ви VOX да пише искуство?

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7363
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #436 на: Декември 27, 2020, 14:40:41 pm »
Јас се оштрам да ставам, но прво треба да им стигне :)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2628
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #437 на: Декември 27, 2020, 14:52:08 pm »
Јас да отворат граници ќе си нарачам и сам ќе ставам напролет здравје боже.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 399
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #438 на: Декември 27, 2020, 15:14:57 pm »
Јас да отворат граници ќе си нарачам и сам ќе ставам напролет здравје боже.
Од кај планираш да нарачуваш, пушти линк ако не ти е тешко

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2628
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #439 на: Декември 27, 2020, 15:19:04 pm »
Чек да побарам линковите, загледав еднаш некоја нова на јутуб,  руси ја користеа,  наводно америчка.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 399
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #440 на: Февруари 24, 2021, 19:07:22 pm »
Јас се оштрам да ставам, но прво треба да им стигне :)
Стави?

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7363
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #441 на: Февруари 24, 2021, 19:15:19 pm »
Јас се оштрам да ставам, но прво треба да им стигне :)
Стави?
Не, не можевме да се договориме за термин, што они зафатени, што јас зафатен...во меѓувреме се оладив :)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4557
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #442 на: Февруари 25, 2021, 07:35:41 am »
A ваков бутил во мк се наоѓа сам изолација да си направам?

https://www.amazon.com/dp/B01KZ5X7KO?tag=roadkillcus0b-20&linkCode=ogi&th=1&psc=1

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 399
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #443 на: Февруари 25, 2021, 21:08:44 pm »
Сакам да го фрлам стариот изолационен сунгер под капакот на моторот и на негово место да ставам убава изолација. Дали некој правел вакво нешто од форумов и како е задоволен досега

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50465
 • Махер
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #444 на: Февруари 25, 2021, 21:16:14 pm »
Сакам да го фрлам стариот изолационен сунгер под капакот на моторот и на негово место да ставам убава изолација. Дали некој правел вакво нешто од форумов и како е задоволен досега
Нема потреба да го фрлаш. Само извади го. Налепи на самиот лим по дуплите. Потоа вр целото. Измиј го со вап сегашниот и врати го назад и тој врз целото тоа.

Јас пред 10 години на полото ставав зошто немаше ништо, гол лим беше.


Бутил трака самолеплива за лимовите што се голи:
https://www.rojalinvest.com.mk/hidro-izolacii

Потоа за финиш:

https://www.zvucnaizolacija.com.mk/tenka-samolepliva-membrana-za-zvuchna-izolaci%D1%98a-na-%D1%95idovi-avtomobili-lamarina-tecksound-2-5mm

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 399
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #445 на: Февруари 25, 2021, 21:41:34 pm »
Сакам да го фрлам стариот изолационен сунгер под капакот на моторот и на негово место да ставам убава изолација. Дали некој правел вакво нешто од форумов и како е задоволен досега
Нема потреба да го фрлаш. Само извади го. Налепи на самиот лим по дуплите. Потоа вр целото. Измиј го со вап сегашниот и врати го назад и тој врз целото тоа.

Јас пред 10 години на полото ставав зошто немаше ништо, гол лим беше.


Бутил трака самолеплива за лимовите што се голи:
https://www.rojalinvest.com.mk/hidro-izolacii

Потоа за финиш:

https://www.zvucnaizolacija.com.mk/tenka-samolepliva-membrana-za-zvuchna-izolaci%D1%98a-na-%D1%95idovi-avtomobili-lamarina-tecksound-2-5mm

Кај мене е пластичен капакот и изгледа вака: https://imgur.com/gallery/mzhTGuH
Ако ја ставам течнава гума па после изолациониов материјал да не дојде ептен дебело па да неможе да влезе во запците.
Како беше задоволен ти откако стави на полото има ли ептен разлика

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50465
 • Махер
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #446 на: Февруари 25, 2021, 21:55:15 pm »
Немаше којзнае каква разлика. Јас на хаубата ставав инаку.

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #447 на: Март 25, 2021, 10:17:07 am »
Сакам да го фрлам стариот изолационен сунгер под капакот на моторот и на негово место да ставам убава изолација. Дали некој правел вакво нешто од форумов и како е задоволен досега
Нема потреба да го фрлаш. Само извади го. Налепи на самиот лим по дуплите. Потоа вр целото. Измиј го со вап сегашниот и врати го назад и тој врз целото тоа.

Јас пред 10 години на полото ставав зошто немаше ништо, гол лим беше.


Бутил трака самолеплива за лимовите што се голи:
https://www.rojalinvest.com.mk/hidro-izolacii

Потоа за финиш:

https://www.zvucnaizolacija.com.mk/tenka-samolepliva-membrana-za-zvuchna-izolaci%D1%98a-na-%D1%95idovi-avtomobili-lamarina-tecksound-2-5mm

Кај мене е пластичен капакот и изгледа вака: https://imgur.com/gallery/mzhTGuH
Ако ја ставам течнава гума па после изолациониов материјал да не дојде ептен дебело па да неможе да влезе во запците.
Како беше задоволен ти откако стави на полото има ли ептен разлика

Kolku pari e zvucna izolacija  vo  decibel.mk
Nemaat kontakt broj

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4557
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #448 на: Март 25, 2021, 11:44:23 am »
Му пишав мејл јас, не вратија, ги баталив, изгледа ако не си фирма не ќе се заебаваат со тебе за 2 квадрати.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 123
  • ibiz.mk
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #449 на: Март 25, 2021, 13:09:38 pm »
еве ви контакт.

decibel.mk
Dragan Nikolovski

tel.  ++ 389 2 511 7249


Tecsound 35 им е ~900ден квадрат

кој е со дебелина 1,75мм и не е самолеплив

тој на слика е  Tecsound 50,  2.5мм