Автор Тема: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016  (Прочитано 46906 пати)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9243
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #285 на: Ноември 24, 2022, 12:31:00 pm »
Е така де, првите дефекти на 60.000.

Ене ги и гумите се веќе дефектни :D

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5172
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #286 на: Ноември 24, 2022, 13:00:32 pm »
Шо си купувал нов,Есско продава како нов со цена како на нов 😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5367
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #287 на: Ноември 24, 2022, 14:05:03 pm »
Шо ти значи чорбаџија, шо пие колата? дајте му 10 ампери плус!

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9243
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #288 на: Ноември 28, 2022, 09:17:29 am »
Да бев чорбаџија ќе купев половна премиум кола и максимално ќе одложував одржување дур не застане, јер не една работа...

Овака у секунда без одолговлекување се што треба.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9243
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #289 на: Декември 22, 2022, 09:01:37 am »
Да не ја трујам темата на Баланар, еве на колку е загреана водата во моторот, при што во кабина почнува да станува жешко.

Со достигната раб. темп. невозможно е да се издржи со сценарио во кое фанот и поднесената температура се на макс, па нека е и во лер, освен ако има некаков дефект.Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9243
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #290 на: Декември 22, 2022, 10:17:16 am »
И еве, 2 часа подоцна излегов од работа и сликав во моментот кога стана пријатно топло во кабина, 20тина секунди подоцна светна првата цртичка од покажувачот на температура на водата во моторот.

Нема никаква врска, ниту потреба од  достигнување на  работна температура на мотор со загревање на кабина, односно кабината се загрева со далеку пониска достигната температура на мотор.Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5172
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #291 на: Декември 22, 2022, 11:02:17 am »
7.9 ти троши?😂
Арна ти е колата или?😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9243
Одг: HYUNDAI I30 1.4CRDI 2016
« Одговори #292 на: Декември 22, 2022, 11:58:48 am »
7.9 ти троши?😂
Арна ти е колата или?😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Па работа и е да троши :D остави мангупски муабети од 5-6 литри градска, на баба им чифтијаните ;D

Ах, заборавив, од Лукоил е овој резервоар ;D ;D ;D