Автор Тема: Bentley  (Прочитано 13040 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52879
 • Махер
Bentley
« на: Февруари 20, 2018, 21:00:42 pm »









Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8425
 • Пичлеме
Одг: Bentley
« Одговори #1 на: Февруари 20, 2018, 21:23:42 pm »

Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3798
Одг: Bentley
« Одговори #2 на: Февруари 20, 2018, 21:31:17 pm »
Ранитал за желудникот се напив за последните слики.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5746
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: Bentley
« Одговори #3 на: Февруари 20, 2018, 21:47:02 pm »
И пак ќе го пишам истото, грдо е колку сака нека е скапо и луксузно!


Испратено од мојот прекрасен мобилен користејќи Тапаток

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8425
 • Пичлеме
Одг: Bentley
« Одговори #4 на: Февруари 20, 2018, 21:49:19 pm »
Ранитал за желудникот се напив за последните слики.
Немој да ми речиш дека не е нај нај!
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5746
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: Bentley
« Одговори #5 на: Февруари 20, 2018, 21:51:36 pm »
Голем сноб треба да си за да го купиш, некој подебел од мене, со скап саат, цициња колки полу матурантка и проќелавен. За сите да те прашаат како колата, а не дупиш ли нешто, оти тоа што дупи одамна заминало у пензија.


Испратено од мојот прекрасен мобилен користејќи Тапаток

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3798
Одг: Bentley
« Одговори #6 на: Февруари 20, 2018, 21:53:41 pm »
@Ipkisija Meskosa пакетче сода даваат со овие да не те јадат киселини ко ќе се испулиш шо си купил :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5746
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: Bentley
« Одговори #7 на: Февруари 20, 2018, 21:56:11 pm »
 Да му стават знак дачиа сите ќе плукаат тука, вака бентли мора да е маст хев.


Испратено од мојот прекрасен мобилен користејќи Тапаток

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8425
 • Пичлеме
Одг: Bentley
« Одговори #8 на: Февруари 20, 2018, 21:58:40 pm »
@Ipkisija Meskosa пакетче сода даваат со овие да не те јадат киселини ко ќе се испулиш шо си купил :D
Море рицино даваат, да не стенкаш многу ко ќе сакаш да му се посериш во „дизајнот“ :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
Одг: Bentley
« Одговори #9 на: Февруари 20, 2018, 22:31:28 pm »
Процедурално: Зошто темава е во Нови Автомобили?

Бентли е закон. Вентијагата е најгрдото Бентли во историјата на компанијата.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28172
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Bentley
« Одговори #10 на: Февруари 21, 2018, 06:47:09 am »
Bentayga не би купил ни јас.

Но да можам да си дозволам.. Conti GT, Mulsanne или Flying Spur.. Со задоволство.

Бентловача.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5746
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Bentley
« Одговори #11 на: Февруари 21, 2018, 07:02:14 am »
Flying spur го има во велес, уште кога излезе, не е нешто по кое што се крши врат. Млад си ти за таа кола, порше поубаво ти стои.


Испратено од мојот прекрасен мобилен користејќи Тапаток

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8425
 • Пичлеме
Одг: Bentley
« Одговори #12 на: Февруари 21, 2018, 11:53:17 am »




Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
Одг: Bentley
« Одговори #13 на: Февруари 21, 2018, 16:16:04 pm »


Автомобилска порнографија...

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2998
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Bentley
« Одговори #14 на: Февруари 21, 2018, 16:19:12 pm »
@Carpathian Lord te molam kazi go cuvstvoto koga  ke zbrcis v12 tvin turbo