Автор Тема: Дупнати гуми, Како да се однесува човек кога некои му имаат фрлено мерак и ги ду  (Прочитано 13191 пати)

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • Eбач на батерии :D
Друже само немој да пишуваш на форум или нет кога ќе ставаш камера/чекаш. Не пијат нафта лоповите/расипаните.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Боби

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Дечки да се пофалам втора вечер поминав раат. Утрово си седнав у кола без предходно да морам да мењам гума :):):). Камера сеуште не сум ставил, се надевам дека му минал меракот на ДУПАЧОТ. но за секој случај ја паркирам пред другите влезови, малку подалеку од мојот влез :):):).Како ке се одвиваат работите понатаму ке ве известувам редовно.
Фала на сите учесници во дискусијава.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10282
Пак некој од твоја згрда ќе да е по муабетов... Изгледа не го знае аутот па се трипа "он мене ќе ми паркира". Сврти некој муабет со комшиите...

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6415
Според пишувањево ти колата баш пред влез ја паркираш? Или сфаќам јас погрешно?

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10282
Не би требало, оти нели пиша на 3 различни места пред влез му ги дупеле гумите.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Ако на некој му смета има начин културно да му кажи. Нека му напиши едно ливче: дечко овде сметаш заради........
А не одма гуми ќе дупиме.

Јас би го пријавил во полиција случајот. Нека си имаат во записник.

Отсутен Боби

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Пред зграда има улица со тротоари од двете страни и тука се паркираат сите комшии. Кога велам пред други влезови ја паркрав мислам на влезови од истата зграда кој се на 50-100-150 метри одалечени од мојот влез. Комшиите од мојот влез знаат чива е колата, а за другите комшии не можам да кажам, од причина што  јас  не ги познавам комшиите, а камо ли да знам какви коли возат.

Отсутен Боби

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Темата  ја започнав со идеа да споделите со мене Ваши размислувања, идеи, предлози и начини на решавање на проблемот. Како закључок од дускусијата се наметнува единствено, МОЛИ БОГА ДУПАЧОТ ДА СЕ ОТКАЖЕ. Друг начин не гледам-не смеам да снимам, не смеам да му предочам снимка ниту него ниту на полиција, затоа што немам право да снимам јавен простор. Разговор не доаѓа во предвид зошто може да прерасне во тепачка, од која искрено се плашам затоа што ако ми се спојат жичките можам да направам глупост. Единствено останува да се надевам дека стварно му минал меракот.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Пријави во полиција.
Кажи му дека веќе 5 пати се дешава ова. Што да правам?
Па ќе ти кажат тие.

Отсутен Боби

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
  osmica8  Пријавив истото го кажав предходно дека и да им приложам снимка каде јасно се гледа кој Е они ке го повикаат на разговор но ако негира и покрај очигледниот доказ полицијата не може ништо понатаму. Но ако има асален адвокат типот може да ме тужи за неовластено снимање на јавен простот, бла,бла бла. ЈБГ друже ЈЕДВА ЧЕКАМ ДА МУ МЕРАК ПРОЏЕ друго нема :):):)

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • Eбач на батерии :D
Хаха го завикавте дупач. Инаку ќутекот не е решение. Најпрај му контра штета со демол една врата премачкај. Да види како боли на свој гз.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.


Отсутен IdeuX

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 762
А што не отидеш на адвокат да се посоветуваш место тука да слушаш рекла казала муабет? Гледаш дека ти ги прикажуваат некои работи како факт, а уствари врска нема со реалност.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10282
Па како ќе докажи тој дека ти некому си му покажал снимка али си му да 50-100$ да го преваспитат.... али сепак идејата на @IdeuX е нај на место.
Што знам дали може да ги псигураш гумите па они нека дежураат после....

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
  osmica8  Пријавив истото го кажав предходно дека и да им приложам снимка каде јасно се гледа кој Е они ке го повикаат на разговор но ако негира и покрај очигледниот доказ полицијата не може ништо понатаму. Но ако има асален адвокат типот може да ме тужи за неовластено снимање на јавен простот, бла,бла бла. ЈБГ друже ЈЕДВА ЧЕКАМ ДА МУ МЕРАК ПРОЏЕ друго нема :):):)

Направи си да ти е овластено снимањето.
Залепи си лепенка на колата „ ВОЗИЛОТО Е ПОД ВИДЕО НАДЗОР“ - и после си покриен да си ја снимаш колата кога сакаш и како сакаш.
Така пријатели фатија крадец во фирма шо му крадел материјали. Ставиле натпис, еве на полиција снимката. Аааајт.